Політолог Валентин Гладких поширив у мережі відео, на якому зафіксовано, як Верховна Рада України з 17 спроби ухвалила новий Виборчий кодекс, і зазначив, що ця реформа перебуває на межі провалу завдяки спікеру Андрієві Парубію.

Подаємо його слова в оригіналі.

“Спеціально додав це відео, щоб кожен відчув весь масштаб “псевдопатріотичного” і “псевдореформаторського” лицемірства “псевдореволюціонерів”, тому перед тим, як читати далі, будь ласка, перегляньте відео, на якому зафіксували тріумфальне прийняття Виборчого кодексу. Переглянули? Відчули всю урочистість моменту? Усвідомили значущість досягнення та велич фігури спікера, який доклав стільки зусиль заради цього видатного результату? Ок. А тепер ласкаво просимо до реальності”, – пише Гладких.

Найцікавіше, що якщо до набуття повноважень Верховною Радою України 9-го скликання Парубій не підпише Виборчий кодекс та не направить його до президента України, матимемо дубль два історії із скасування мовного закону Колесніченка-Ківалова. Пригадуєте ту історію? Нагадаю. Тоді з подачі В. Кириленка на хвилі Революції гідності було проголосовано про визнання таким, що втратив чинність, Закону України “Про засади державної мовної політики”.

Але тодішній новопризначений голова Верховної Ради України Турчинов його не підписав… Тож той закон так і не набув чинності… Хоча патріотичного пафосу навколо того “скасування закону колесніченка-ківалова” “революціонери” здійняли чимало – багатьом подобалося, аж поки не зрозуміли, що ніхто нічого не скасував. Буває.

Навіть більше, чинним законодавством, передусім Законом України “Про Регламент Верховної Ради України”, не передбачена передача на розгляд Верховної Ради України наступного скликання законів, схвалених попередньою каденцією загалом (за винятком тих, що повернуті із пропозиціями президента).

Тим більше, не передбачена процедура підписання головою Верховної Ради України нового скликання законів, прийнятих загалом Верховною Радою попереднього скликання. Простіше кажучи, непідписаний А. Парубієм Виборчий кодекс наступний спікер Парламенту підписати не зможе.

Словом, якщо до набуття повноважень новообраного Парламенту суперспікер реформаторської ради 8-скликання А. Парубій не підпише Виборчий кодекс, той помре навіть не народившись.

Ну, і порохоботам на допомогу: в усьому винен Зе, за Порошенка такого не було! Скажу цілком таємно: насправді було – за 8-го скликання було кілька законів, схвалених ВРУ і не переданих на підпис президенту, а також таких, які були передані на підпис президенту, але чомусь Порошенком так і не підписані. Але це знову ж таки предмет іншої дискусії”, – додав політолог.