Запеклі бої тривають у районі залізниці на південному фланзі Бахмутського напрямку. ЗСУ намагаються відкинути ворога.
Про це повідомляє начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаша в ефірі телемарафону.
«В районі залізниці зараз тривають важкі бої. Ми намагаємося відкинути ворога та закріпитися на досягнутих рубежах. Противник продовжує обстрілювати наші позиції з різних видів артилерії як ствольної, так і реактивної. 489 обстрілів було зафіксовано за минулу добу, включаючи танки, міномети, СПГ, РПГ, а також стрілецьку зброю», — сказав речник.
Він додав, що на вказаному напрямку відбулося 10 бойових зіткнень, вони були безуспішними для окупантів. ЗСУ вдалося ліквідувати 178 противників та знищити низку ворожої техніки:
- мотолигу МТ-ЛБ;
- три установки «Мста-Б»;
- один «Град»;
- одну «Мста-С»;
- дві гармати Д-20 та чотири Д-30.
«Вдалося знищити ворожі «Урали» та інші машини важкої техніки, яка могла перевозити важкі вантажі, та ще 6 складів з боєприпасами й 4 FPV дрони на Бахмутському напрямку», — додав Євлаш.
Як заявив заступник командира тактичної роти «Азов» Родіон Кудряшов, Бахмутський напрямок залишається пріоритетним для росіян. Нині запеклі бої точаться на залізниці, яка проходить через Бахмут. Окупанти вже протягом двох тижнів безуспішно намагаються повернути втрачені позиції, зокрема Андріївку та Кліщіївку.
Як зазначається, ворог використовує переваги у вигляді великої кількості особового складу і засобів артилерійського ураження.
Російські загарбники намагаються зупинити наші війська, зокрема, у форматі закріплення на здобутих позиціях. Противник намагається перейняти ініціативу. Проте всі заходи ворога безрезультативні та безуспішні.
Щодо ініціативи на передньому краї, майбутніх планів, ситуації на передовій лінії, то вона повністю контрольована ЗСУ. Ми бачимо передній край, просування резервів, всі вогневі засоби противника. Працюємо,– мовив Кудряшов.
Зараз змінюються погодні умови, які викликатимуть певні паузи на лінії зіткнення, адже поля та дороги вже будуть менш проїзні. Ситуація у районі Бахмута залишається напруженою, але повністю контрольованою ЗСУ.
Паузи на передньому краї будуть під час осінніх дощів, коли погодні умови перелаштовуватимуться до зимового періоду часу. На думку заступника командира тактичної роти «Азов», цей період вже почався й закінчиться напочатку листопада.
Природа ставить нам певні бар’єри. Я думаю, 2 – 3 тижні буде погода, яка обмежуватиме наступ, але потім прийдуть морози й все відновиться. До прикладу, минулого року саме зимовий період буд досить активний,– сказав Кудряшов.
Попри погані погодні умови, наступальні дії можливі. Однак ускладнюється логістичне сполучення, зокрема, постачання боєприпасів, підвіз особового складу, евакуація, а також залучення важкої техніки. Але це триватиме обмежений період часу.
Зазначимо, що на Бахмутському напрямку «вагнерівці» важливі для російських військ, адже добре знають місцевість.
Наразі важко точно ідентифікувати, чи наразі в секторі біля Бахмута перебувають саме найманці ПВК «Вагнер», бо вони ще не потрапляли в полон.
«Вони ж без документів виступають. Але інформація є, що вони повертаються до складу Збройних сил РФ, але вже як контрактники. Це закономірна ситуація після ліквідації Пригожина. Вони будуть частково. Тому що це дійсно боєздатний підрозділ. Логічно, що він повертатиметься на Бахмутський напрямок. Тому що за місяці, проведені тут, вони розуміють територію. «Вагнери» розуміються на місцевості. Якщо вони масово почнуть повертатися — вони будуть входити до складу бригад. Звісно, як люди, які насамперед розуміються на місцевості, вони будуть безпосередньо тягнути за собою всі інші підрозділи, а особливо ті, які прибувають на локацію. Якщо буде масово переміщення військ до Бахмута — ми прострілюємо всі ділянки. Тому масової заміни, ротації не буде. Наше завдання триває систематично. Незважаючи на те, чи є «вагнери», чи ні, ми відрізаємо логістичні шляхи. Все робимо для того, щоб угруповання ворога в Бахмуті залишити без постачання», — розповів в ефірі «Радіо Свобода» повідомив командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський.