Українцям, які отримують пенсії на спеціальних умовах, виплати не будуть перераховані в березні і квітні 2019 року. Пенсійний фонд пропонує їм перейти на пенсію за віком, яку вони будуть отримувати за законом про загальнообов'язкове пенсійне страхування.

У Пенсійному фонді кажуть, що майже всіх пенсіонерів переведуть на нову підвищену пенсію, відповідно до закону, що забезпечує їм більш високі пенсії.

Так, для виплат держслужбовцям, посадовим особам органів місцевого самоврядування та іншим пенсіонерам, – індексацію поки не будуть проводити.

Ті українці, яких перевели на пенсію на загальних підставах згідно із законом, можуть, звернутися із заявою та повернутися до своєї т.зв. спеціальної пенсії (держслужбовця, правоохоронця і т.д.). Їх переведуть на «стару» пенсію з початку квітня поточного року.

Відзначимо, що з 1 квітня цього року перерахують пенсії працюючим пенсіонерам. Однак цей перерахунок стосується виключно тих, хто після виходу на пенсію продовжував працювати, набував страховий стаж, але свого часу не звернувся чи поки не звернувся до органів Фонду. Це стандартний перерахунок, який проводився, починаючи з 1 січня 2004 року і був передбачений для працюючих пенсіонерів кожні два роки. Раніше пенсіонер мав звернутися до органу Фонду особисто і подати відповідну заяву. Зараз же і надалі перерахунок пенсій працюючих пенсіонерів буде проводитися автоматично, незалежно від того звернеться людина чи ні.

Під час тестування обладнання, за допомогою якого буде здійснюватися перерахунок, виявилося, що багато людей, які набували страхового стажу, не зверталися до органів Фонду по перерахунку.

Перерахунок буде стосуватися тих осіб, які  станом на 1 березня 2018 отримали додаткового страхового стажу 24 місяці, або на цю дату пройшло не менше двох років після призначення або попереднього перерахунку пенсії.