Держслужба з надзвичайних ситуацій попереджає про грози, град і шквали, а також підвищення рівнів води в Україні.

Про це повідомляє сайт ДСНС.

“За даними УкрГідрометцентру, 28 червня вдень в західних, північних та Вінницькій областях гроза, в окремих районах град та шквали 15-20 м/с.

У Київській області вдень 28 червня грози, в окремих районах град та шквали 15-20 м/с. У Києві вдень 28 червня гроза”, – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що 27-28 червня на рiчках басейну Прип’яті очiкуються пiдйоми рiвнiв води на 0,1-0,7 м над рiвнями на 08 год 24 червня.

Мiсцями подальше затоплення заплав, досягнення вiдмiтки початкового затоплення пасовищ, сiнокосiв бiля смт Любешiв.

Крім того, 27 червня рівень води Дністра у створі поста Могилів-Подільський утримуватиметься на небезпечних відмітках початкового затоплення ділянок, прилеглих до русла річки, та може досягнути небезпечних позначок затоплення об’єктів у районах міст Могилів-Подільський, Ямпіль (Вінницька обл.) та окремих населених пунктів у Вінницькій області.

27-30 червня, внаслідок пропуску високого дощового паводку через Дністровські водосховища та добігання паводкової хвилі, очікується підйом рівнів води у нижній течії Дністра у Одеській області на 0,2-0,5 м, при цьому ймовірне затопленням заплави, сільськогосподарських угідь та окремих об’єктів у населених пунктах Біляївського району Одеської області с.Яськи і м.Біляївка, автомобільної дороги Одеса-Рені.

27-28 червня внаслідок добігання паводкової хвилі, очікуються підйоми рівнів води в нижній течії Боржави, в межах корінного русла, без негативних наслідків.