У людей, які зіштовхнулися з коронавірусом, виробляється імунітет. Утім, наскільки він є стійким – думки фахівців різняться.
На думку лікаря-анестезіолога Павла Сільковського, стійкість імунітету до COVID-19 залежить від реакції організму на хворобу.
“Якщо є агресивна інфекція, і організм реагує на неї різними симптомами, то відповідно й імунітет виробляється стійкіший. Якщо ж інфекція слабенька, то імунітет, як правило, виробляється слабший. Якщо говорити, до прикладу, про грип, то імунітет, зазвичай, виробляється на 2-3 роки. Всі фахівці сходяться на тому, що коронавірус є потужнішим за грип. І якщо він потужніший, то ми можемо припустити, що імунітет буде при ньому міцнішим, ніж при грипі”, – розповів Сільковський в інтерв’ю ТСН.ua.
Лікар додав, що у будь-якому випадку, імунітету повинно вистачити на кілька років.
“А там і коронавірус може піти в небуття, як 100 років тому іспанка”, – каже він.
Павло Сільковський також додав, що як свідчить його досвід та досвід колег, люди, які вилікувались від коронавірусу, повторно у лікарню з діагнозом COVID-19 не потрапляли.
Нагадаємо, станом на сьогодні у Рівненській області наявність нового типу коронавірусу COVID-19 підтвердили у 5542 людей.