Успішний характер українських контратак на Авдіївському та Мар’їнському напрямах не дозволив російській стороні здійснити плани оперативного оточення угруповань. Крім того, Збройні сили України мають певні успіхи на Лиманському напрямку.
Таку оцінку ситуації на фронті сьогодні, 7 квітня, дав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгірьов.
“Плани російського керівництва вийти безпосередньо в район Лимана і створити оперативне оточення Збройним силам України в районі Сіверська на даний момент фактично заблоковані завдяки успішній протидії з боку Збройних сил України”, — вважає гість ефіру, відзначаючи, що саме на Лиманському напрямку зосереджено найбільш боєздатне угруповання російських окупаційних військ.
Торкнувшись Бахмутського напрямку, Снєгірьов прокоментував повідомлення британської розвідки про частковий успіх російських окупаційних військ у місті Бахмут Донецької області.
“Наразі близько 40% території Бахмуту перебувають під контролем Збройних сил України. Про оперативне оточення українського угруповання не йдеться. Є успішний характер контратак на флангах: у районі [селища] Хромове та [села] Іванівське [Бахмутської міської громади], що не дозволяє окупантам замкнути кільце оточення навколо Бахмута”, — зазначив аналітик в ефірі телеканалу FREEДОМ
Він закликав читачів та телеглядачів використовувати для отримання інформації про ситуацію на фронті повідомлення Генштабу ЗСУ.
Дмитро Снєгірьов також наголосив, що російське командування усвідомлює “неможливість здійснення у найближчій історичній перспективі планів повного захоплення Донецької області”. Жодні кадрові перестановки у російському військовому керівництві ситуацію, як він вважає, не змінять.
З лютого 2023 року до найгарячіших напрямків на фронті додавсяАвдіївський. Росіяни посилили наступ на північ і південь від Авдіївки, почавши її обходити, як і багатостраждальний Бахмут. І, на жаль, мали успіхи на обох флангах.
Так Авдіївка опинилася у відносно широкому коридорі – на 7-10 кілометрів – між уже захопленими населеними пунктами.
Інтенсивність обстрілів зросла в рази.
Щоб дізнатися більше про тактику наступу російської армії на Авдіївському напрямку й оборону української, УП поговорила з військовослужбовцем загону спецпризначення “Омега” Нацгвардії України на позивний “Майкл”.
За його словами, досить довго, місяців п’ять, ситуація залишалася контрольованою – ворога били на підступах. Потім, можливо, у них відбулася ротація, чи вони накопичили сили, але ми почали втрачати ділянку за ділянкою. Вони мали певний успіх.
І мені в принципі зрозуміло чому: бо з десяти спроб захопити певну ділянку – а вони собі можуть це дозволити – одна буде вдалою. Людей на це в них вистачає. От ви перед інтерв’ю згадували, що під час вашої роботи на напрямку було спокійно – це вони очікували поповнення особового складу.
Наш ворог на Авдіївському напрямку – росіяни в перемішку з “ДНРівцями”. Останні, на мою думку, більш “обкатані”, вони там довше сидять. У ЗМІ бачив інформацію, що тут хтось “вагнерівців” знайшов, але я особисто з ними не стикався.
Зараз у них активно працює й прикриває авіація, раніше піхота рухалася з технікою. Спочатку, як я вже казав, вони висувалися великими групами, потім меншими. Втім, результату особливого не було.
Але з часом… Якщо вони можуть дозволити собі десять спроб штурму, то на десяту вони матимуть позитивний результат.
Нам необхідна діджиталізація, сучасні ударні дрони, протитанкові засоби від західних партнерів, грамотне виставлення розрахунків, що знищуватимуть піхоту та техніку.
Ми можемо 5-6 місяців в умовах щоденних штурмів тримати лінію – і я вважаю, що це досить непогано, – а потім у них (росіян – УП) починається якийсь успіх.
У нас люди докладають титанічних зусиль, щоб зберегти кожну частину території.