Ріст цін на газ спровокує подорожчання тарифів на електроенергію, воду. Також, ймовірно, виростуть ціни на продукти харчування та ліки.

Таку думку в ефірі програми на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Костянтин Матвієнко.

«Підвищення цін на газ для населення тягне за собою підвищення всіх цін: за проїзд, харчі, ліки. Зросте і комуналка. У неї закладена абсолютна більшість цін товарів та послуг в Україні», — каже Костянтин Матвієнко.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

На думку політичного експерта, уряд ризикує знищити внутрішню економіку українського домогосподарства.

«Це означає зменшення внутрішнього споживання, тому це душитиме нашу економіку», — коментує Костянтин Матвієнко.

Крім того, експерт переконаний, що підвищувати ціну на газ було необов'язково. Він наголошує: меморандум з Міжнародним валютним фондом можна перепідписати.

«Апелювати до помилок минулого — не коректно. Адже уряди Азарова, Гройсмана і Яценюка працювали з МВФ та виконували його вимоги», — говорить Костянтин Матвієнко.

Політичний експерт вважає, що чиновники, політики, урядовці заганяють українців у злидні, водночас самі дозволяють собі розкішно жити.

«Нещодавно ми дізналися про дивний факт: голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву купили «кадилак», який коштував два мільйони гривень. Тому я переконаний, що деякі політичні сили мають цілковиту рацію, коли виступають проти підвищення цін на газ», — підкреслює Костянтин Матвієнко.

До того ж, експерт додає: рукою Москви є той, хто заганяє українців у злидні.

Нагадаємо, нещодавно прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Україна без кредиту МВФ не уникне дефолту, а тому змушена була виконати його умови і підвищити ціну на газ.

Варто зазначити, що в Україні може не вистачити грошей на надання субсидій українцям

А все через підвищення плати за комунальні послуги, зокрема за газ.

Як заявили в Міністерстві соціальної політики, там будуть змушені запросити велику субвенцію з бюджету на програму надання субсидій для населення через підвищення тарифу на блакитне паливо.

На даний момент на субсидії в бюджеті виділено 70 мільярдів гривень. Але, за попередніми розрахунками, кількість отримувачів субсидії збільшиться вдвічі – з 45 тисяч чоловік в місяць до 100 тисяч.