Право на пільговий пенсійний вік педагогам і медикам не відновили.

Рішення Конституційного Суду України, яке прийняли ще 5 червня, не гарантує відновлення прав пенсіонерів.

Профспілка працівників освіти і науки України звернулась до ПФУ аби вирішити ситуацію із пенсіями за вислугу років педагогічних працівників. Йдеться про виконання рішення КСУ від 04.06.2019 р. № 2-р/2019.

Нагадаємо: вказаним рішенням КСУ став на захист працівників освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення. Він визнав неконституційною норму, за якою увели додаткову умову для призначення пенсії за вислугу років:

– вік 50 років для працівників льотного та льотно-випробного складу;

– 55 років для працівників освіти, охорони здоров’я та соцзабезпечення, а також артистів театрально-концертних й інших видовищних закладів, підприємств і колективів.

На профспілковий запит ПФУ повідомив, що він у свою чергу звернувся до Мінсоцполітики про необхідність нормативно врегулювати порядок призначення пенсій за вислугу років та визначити право на призначення такої пенсії особам, які звертаються після винесення Рішення КСУ.

Нагадуємо, недавно уряд ухвалив рішення про створення Єдиної інформаційно-аналітичної системи управління соціальною підтримкою населення України (E-SOCIAL).

Також він затвердив Положення про зазначену систему та Положення про Єдиний державний реєстр соціальної сфери.

Відповідну постанову № 676 урядовці прийняли 17 липня 2019 р.