При цьому якщо пільговик матиме борг в 340 гривень, в наступному опалювальному сезоні право на монетизацію він втратить.
Система монетизації субсидій дала збій – пільговикам не надходять SMS-повідомлення про оплату комуналки і люди не знають, чи отримують державну допомогу.
Міністерство соціальної політики завалили скаргами на чинну схему нарахування пільг та субсидії:
“У нас 5 300 пільговиків, які отримують знижку на житлово-комунальні послуги. З них 5% – це готівкова форма, 95% – це люди, які отримують свою пільгу через “Ощадбанк”.
За словами начальниці Управління праці та соціального захисту Печерського району Києва Ольги Мозгової, ті, хто не написав заяву до 15 жовтня, мають безготівкову монетизацію. Замість “живих грошей” комуналку за них платить державний банк. Однак багатьом повідомлення від банку з невстановлених причин не надходять.
У свою чергу у банку додали, що Ощадбанк може мати некоректні дані:
“У випадку, якщо щось змінилося у людини і можуть бути розбіжності. Це пов’язано з тим, що Управління соцзахисту не представило необхідну інформацію”.
Як повідомлялося раніше, середній розмір субсидії у листопаді 2019 року склав близько 800 грн, а загальна кількість одержувачів державної допомоги перевищила 3 млн домогосподарств.