У Міністерстві внутрішніх справ України назвали попередню причину аварії на хімічному заводі під Рівним. Це невідповідність матеріалу трубопроводу заявленим характеристикам виробника.

Про це заявив голова МВС Денис Монастирський на засіданні уряду.

За його словами, підприємство функціонує з 1969 року і з того часу капатільного ремонту з заміною трубопроводу не було.

“Тому попередня причина: невідповідність матеріалу трубопроводу заявленим характеристикам виробника, а також корозія ділянки трубопроводу. Остаточний висновок зробить комісія, яка зараз перебуває на підприємстві”, – заявив Монастирський.

Крім того, Денис Монастирський повідомив, що після аварії на хімзаводі під Рівним по всій Україні проведуть позапланові перевірки на хімічно небезпечних об’єктах. Їх мають зробити до кінця року.

Перевірки спільно проводитимуть Держпраця, Державна служба з надзвичайних ситуацій і Держекології.

“З метою попередження і недопущення подібних аварій, вважаємо за необхідне доручити… проведення позапланових спільних перевірок всіх хімічно небезпечних об’єктів першого та другого ступенів хімічної небезпеки з практичним відпрацюванням дій персоналу та об’єктів аварійно-рятувальних служб щодо реагування на виникнення таких аварій”, – сказав Монастирський.

Міністр додав, що цю перевірку “можна зробити до кінця року”.

Зазначимо, вчора під містом Рівне на заводі “Рівнеазот” сталася аварія. В результаті над заводом утворилася величезна помаранчева хмара, яку розносив вітер.

Нагадаємо, синоптики попередили про можливі кислотні дощі після цієї аварії.

За фактом аварії порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 273 КК України (порушення правил безпеки на вибухових підприємствах або вибухових цехах).