Джерело телеграм каналу Легітимний в Офісі Президента повідомляє, що Зеленський в особистій розмові з Путіним просив відпустити кримського татарина Руслана Сулейманова в зв’язку з трагічною загибеллю його трирічного син, про це пише телеграм канал Легітимний!

Президент Росії в особистій розмові з Зеленським пообіцяв, що розгляне варіанти, при яких можна «випустити» Руслана Сулейманова. Джерело повідомляє, що є кілька варіантів. Перший, що Сулейманова “випустять” відразу, а другий – це тимчасово в супроводі дадуть побувати на похоронах сина, а згодом “передадуть-обміняють” Україні.

Цей жест буде хорошим знаком в особистих взаєминах між президентами двох країн.

В свою чергу, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що обставини смерті сина політв’язня Руслана Сулейманова – трирічного Муси викликають питання, тому потрібно залучати необхідних фахівців і юристів, аби встановити об’єктивні причини.

Про це Чубаров написав на своїй сторінці у Facebook.

“Місце знаходження тіла хлопчика і передбачувані обставини, що призвели до смерті 3-річного Муси, викликають питання, відповіді на які слід шукати після віддання тіла Муси Сулейманова землі. Меджліс кримськотатарського народу готовий сприяти в залученні необхідних фахівців і юристів з метою встановлення об’єктивних причин і обставин, що призвели до смерті Муси Сулейманова”, – повідомив голова Меджлісу і додав, що тисячі кримських татар і жителів анексованого Криму інших національностей брали участь в пошуку, що тривав понад півтори доби.

Також Чабаров зазначив, що Муса – син політичного в’язня, громадянського журналіста Руслана Сулейманова, незаконно заарештованого в березні 2019 року за стандартним звинуваченням щодо кримських татар – “організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації”.

СУМУЄМО РАЗОМ З УСІМА СПІВВІТЧИЗНИКАМИ У ЗВ’ЯЗКУ З ТРАГІЧНОЮ СМЕРТЮ МУСИ СУЛЕЙМАНОВА

26 липня 2020 року в окупованому…

Опубликовано Рефатом Чубаровым Воскресенье, 26 июля 2020 г.

Слід зауважити, що після арешту чоловіка вся тяжкість утримання сім’ї, що складалася з трьох малолітніх дітей – Мухаммеда (10 років), Асие (6 років) і 3-річного Муси, а також батьків Руслана – Зери ханум (71 років) і Сервера аґа (73 роки), лягла на 31-річну Ельзару, дружину Руслана.

Нагадаємо, у п’ятницю ввечері, 24 липня, в анексованому Криму розпочали пошуки трирічного Муси Сулейманова. Хлопчик грався у пісочниці біля свого будинку, після чого зник. Участь в пошукових роботах взяли спецслужби, волонтерські організації, а також добровольці, які виявили бажання допомогти.

У перший день до операції долучилися приблизно 700 людей, наступного дня кількість активістів та волонтерів зросла до 3 тисяч осіб. Пошуки тривали цілодобово, крім того, водолази оглянули місцеве озеро.

У неділю, 26 липня, на території анексованого Криму знайшли тіло трирічного сина політв’язня Руслана Сулейманова.