Державне підприємство “Нафтогазбезпека” після гучного скандалу із проведенням непрозорого конкурсу на закупівлю хмарної інфраструктури перезапустило тендер вартість в 72 мільйони.
Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу та Наші гроші.
12 листопада завершився тендер ДП “Нафтогазбезпека” на закупівлю послуг хмарної інфраструктури.
Однією з вимог до компаній була наявність сертифікату про підтримку обладнанням софту Splunkверсії 7.3.x. та старше. На думку учасників ринку, вимога сертифікату сумісності зі Splunk є дискримінаційною та зменшує ефективність проведеної закупівлі.
Пізніше “Нафтогаз” вирішив перезапустити тендер. Так, після консультацій було вирішено розірвати договір за попереднім тендером, внести зміни до техвимог та долучити додаткових фахівців до внутрішньої робочої групи.
За даними Наші гроші, стартова вартість тендеру могла перевищувати ринкову удвічі. Усього взяли участь у конкурсі 5 компаній.
За час тендеру дві компанії було відхилені попри надання сертифікату сумісності зі Splunk, ще одна надіслала причину неможливості надання документу.
У сертифікатах двох інших компаній були знайдені невідповідності даних. Це були також найдорожчі пропозиції у конкурсі. Одна з них, ТОВ “Хостінг-Х”, перемогла у тендері.
Технічну базу “Хостінг-Х” надає датацентр “Парковий”, що належить ексрегіоналу та депутату 8-го (від БПП) та 9-го (самовисування) скликань Максиму Єфімову. Наразі він входить до депутатської групи “Довіра”.
Нагадаємо, як повідомляє один із телеграм-каналів після проведеного аудиту НАК “Нафтогаз” та відкриття в СБУ справ про державну зраду керівництва компанії на чолі із Андрієм Коболєвим жодних дій із розслідування не відбувається.
Кілька місяців в Кабміні лежить об’ємний звіт Державної аудиторської служби України за результатами ревізії діяльності НАК «Нафтогаз» за останні 4 роки. Копії цього звіту також на столах начальників в СБУ. Останні навіть встигли 2 кримінальні справи відкрити за ознаками державної зради проти керівництва компанії на чолі з Коболєвим.
А далі – тиша … Як наче порушення на 226 млрд. гривень і недоїмка держбюджету в 75 млрд. гривень – це звичайна копійчана справа. Нещасні «революціонери» з музею майданної гідності за 2 роки розтратили «всього то» 100 млн гривень на свої потреби і трохи світової революції, а їх трясуть і за місцем роботи, і за місцем проживання.
Про соросятинське кубло в «Нафтогазі», яке знімає з держави і українців останню шкуру ніхто згадувати не хоче. Взагалі ніяких процесуальних дій. Нам починає здаватися, що наші правоохоронці просто бояться Коболєва і його команду соросят, які відчувають себе, як у Байдена за пазухою.
Також відзначимо, що очільник НАК “Нафтогаз” нещодавно повідомив причину зростання ці ни на газ.
Висока ціна на газ на думку голови правління НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва насамперед пов’язана з бажанням газзбутів заробити. Таким чином він пояснив чому між ціною “Нафтогазу України” і газзбутів групи Дмитра Фірташа близько 30-40% різниці.
Про це Андрій Коболєв заявив в ефірі програми “Зворотний відлік”.
“Ціна є похідною не від того, який газ і де його беруть, а від іншої сторони бізнесу – наявності клієнтів. Коли у великого постачальника є 8-9 млн клієнтів (70% всіх споживачів газу в Україні), які дуже інертні, коли він знає, що 90% з них, швидше за все, цієї зими нікуди не перейдуть, від слова “зовсім”, і немає якогось органу, який би на цю ситуацію дивився дуже жорстко, що він буде робити? Він буде максимізувати маржу “, – заявив він.
Так він прокоментував 30-40% різницю в ціні газу між ДК “Нафтогаз України” і газзбутами групи Дмитра Фірташа, які з 2015 року поставляють газ населенню.
За словами Коболєва, на ціну не впливає те, у кого купує газ постачальник послуги населенню.
“Немає ніякого логічного зв’язку між маржею газзбутів і тим, у кого вони купують газ. Більш того, я перевіряв – є приватна компанія, яка продає дешевше газ, ніж у нас. Є компанії, які продають за цінами, близькими до наших. Для “Нафтогазу” плюс 1 гривня, при нашій малій базі клієнтів, принесе дуже малий прибуток. Тому ми воюємо за кінцевого споживача “, – розповів Коболєв.