У Тернополі на 58-му році життя помер депутат обласної ради, відомий у місті громадсько-політичний діяч Олександр Башта.

Зазначається, що 7 вересня Башта взяв участь у відкритому чемпіонаті Тернопільської області з багатоповторного жиму штанги, при цьому виборов медаль. Однак того ж вечора після інсульту Башта впав у кому.

30 вересня чоловік вийшов з коми, медики назвали його стан стабільним і відзначили динаміку щодо покращення. Проте ввечері, 10 жовтня, Олександр Башта помер. За словами медиків, причиною смерті став обширний крововилив.

Олександр Башта народився у місті Стрий, Львівської області. Займався громадською діяльністю, був депутатом Тернопільської облради. Член фракції Всеукраїнське об’єднання «Свобода». Мав звання майстра спорту України.

У 1992 році під час виконання польоту на параплані Башта отримав травму хребта. З того часу пересувався на візку, мав статус інваліда I групи.

У листопаді 2018 року його звинуватили у побитті двох патрульних поліцейських: перебуваючи у візку він зміг зірвати рацію і жетон з одягу патрульного і кілка разів вдарити поліцейських, тримаючи при цьому дівчину-патрульну за волосся. Тоді правоохоронці зазначили, що це вже не перший подібний інцидент. Лише за останні кілька років проти Олександра Башти було відкрито 6 кримінальних проваджень. Рік потому він виграв суд у цій справі.