Сьогодні відбувається щось неймовірне, адже через страх Порошенка перед правосуддям його втеча з країни може вкорні змінити політичний сценарій і це все відбувається на наших з вами очах.
Коли співробітники Державного бюро розслідувань намагалися вручити йому повістку на проведення слідчих дій, в цей час Порошенко кричав своєму водію тікати якомога дужче з Верховної Ради.
Як повідомляє Сергій Лещенко у своїй авторській програмі на 24 каналі, кортеж Порошенка зник з поля зору правоохоронців. За кілька годин його вже бачили в аеропорту, де він реєструвався на рейс до Стамбула за щойно придбаним квитком.
Порошенко полетів у Туреччину до Вселенського патріарха Варфоломія, хоча якихось термінових причин для такого візиту не було.
У червні 2021 року він уже відвідував Варфоломія у Стамбулі, після чого вони знову бачилися в серпні в Києві під час святкування дня незалежності.
“Таке враження, що Порошенко шукав будь-якої нагоди виїхати з Києва і скористався старими знайомствами, яких у нього багато закордоном ще з часів роботи очільником Міністерства закордонних справ”, – зазначив Лещенко.
Порошенко влучно підмітив, що будучи далеко від правоохороних органів України, він може оправдати себе завдяки відеоматеріалу, завантаженому у простори інтернету. Там він повідомив, що не повернеться до кінця 2021 року та проігнорує допит в ДБР, призначений на 23 грудня. А його партія зробила заяву, що не варто його чекати скоро в Києві.
Далі Порошенко почав майже погрожувати Володимиру Зеленському. При цьому себе він називав ледь не чинним президентом. Втім, політик не поспішає повернутися в Україну, адже висунуті звинувачення не вдасться відбити просто піар-акцією.
Однак вугільна схема – це набагато серйозніше. У цій історії мовиться не про приватні картини Порошенка, а про державні гроші, які переказували на території, контрольовані терористами, а спільником політика був кум Володимира Путіна – Віктор Медведчук.
Ми з вами добре знаємо, що Порошенко й Медведчук є партнерами вже протягом багатьох років, починаючи з 1998 року, коли вони балотувалися у складі Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) до парламенту, потім розсварилися, а згодом знову зійшлися.
Однак в офіційній міфології Порошенко відкидає будь-яке потакання Медведчуку, хоча раніше ми неодноразово викривали сприяння в темах постачання дизельного палива по вкраденій в Україні трубі.
“Також схеми постачання скрапленого газу, коли на догоду партнерам Медведчука підконтрольна Порошенку СБУ закошмарила дрібних трейдерів. До речі, один з них, Сергій Михайлик з Полтави, дійшов аж до Верховного суду та відсудив у держави мільйони гривень.
Або згадайте, як Порошенко сприяв Медведчуку в отриманні контролю над телеканалами “112 Україна” та Newsone, блокуючи накладення на них санкцій чи відкликання ліцензій.
Тому справа щодо держзради міцно зв’язує Порошенка й Медведчука в один мішок “політичних договорняків”, чого вони дуже остерігаються”, – сказав Лещенко.
Матеріалами СБУ та ДБР говорять, що Порошенку оголошено підозру у вчиненні злочинів, передбачених статтями про державну зраду та сприяння діяльності терористичних організацій.
Раніше СБУ уже оголосила підозри 3 фігурантам в рамках розслідування:
- Бізнесмену Сергію Кузяру, який був радником кількох міністрів енергетики часів Віктора Януковича та є власником багатьох трейдингових компаній, які торгують вугіллям. Його також називали “смотрящим” родини Януковича.
- Віктору Медведчуку. Представляти його буде зайвим. Скажу лише, що в мене триває 4 роки суд з ним. У першому позові Медведчук хотів також “відмазати” Порошенка, а потім прибрав його прізвище з позовних вимог.
- Колишньому міністру енергетики по квоті Порошенка Володимиру Демчишину, який і провернув усю схему.
“Одним словом, справа Медведчука – Порошенка може стати остаточним Ватерлоо між старими та новими політиками в Україні. Зібрати коаліцію на свій захист Порошенку буде непросто, адже він стає дедалі більш токсичним. Тому й вирішив перечекати закордоном, збираючись з силами та чекаючи, коли депутати повернуться з відпусток, щоб захищати його в суді. Якщо ж він тікатиме, як це раніше зробили його найближчі соратники Ігор Кононенко та Олександр Грановський, то назавжди поховає своє політичне майбутнє. Подивимося – усе тільки починається”, – зауважив Лещенко.