Сьогодні сталася головна подія новітньої історії України – прийняття законопроекту про деолігархізацію. Багато хто здивувався, що прийняття закону пройшло доволі швидко, як і деякі нардепи приємно здивували своїми голосами «за», та знайшлися й ті хто вступилися за своїх «господарів»-олігархів. А це вже нікого не здивувало.

«Як я і прогнозував, закон про олігархів прийнятий, причому в другому читанні за нього проголосували навіть більше депутатів, ніж в першому. Читанні, – пише на своїй сторінці у Фейсбук політолог Володимир Фесенко. – За цей законопроект зараз проголосували 279 депутатів, в тому числі 229 від фракції «Слуга народу». Тобто при необхідності і самі «Слуги» могли прийняти цей закон. Але лояльність Президенту показали також депутати від груп «Довіра» та «За майбутнє» і, досить несподівано, 11 депутатів від «Голосу».

Що також стало несподіваним, так це спринтерське прийняття цього законопроекту. Я думав, що його розгляд затягнеться до вечора, тим більше що були спроби блокування трибуни. Але мабуть, пропрезидентська більшість вирішила не ризикувати і максимально прискорила процес прийняття цього закону», – підкреслює він.

Окрім того, Володимир Фесенко наголосив і на олігархічній коаліції, а також зауважив, що серед олігархів визначилася «слабка ланка»:

«Кожна з опозиційних сил захищала інтереси свого олігарха – «євросолідарность», природно, топила за Порошенка, ОПЗЖ – за Медведчука, Фірташа, Льовочкіна і потенційних олігархів на регіональному рівні, природно, були проти і друзі Ахметова з різних фракцій і серед позафракційних. Але і серед олігархів знайшлася «слабка ланка» – Ігор Коломойський. Він, мабуть, давно вже змирився з тим, що буде в Реєстрі олігархів, морально до цього готовий, і для нього (і його партнерів у Раді) головне – не вступати в конфлікт з Президентом», – заявив Фесенко.

До слова, про «швидке прийняття закону». Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія розповів, що якби голова Верховної Ради Дмитро Разумков був на засіданні парламенту і виступав проти скороченого розгляду законопроєкту щодо олігархів, то це стало б точкою неповернення для стосунків фракції і Разумкова.

«Я спілкувався з ним і продовжую спілкуватися. Я не питав його позицію (щодо законопроєкту про олігархів – ред.). Він дивився по телебаченню. Він не вітав. Він же мав свою позицію, здається, він казав, що не голосував би. Ми не підтримали його правку, тому він не голосував би. Нічого, ви ж бачите, і без нього нормально працюємо.

Я думаю, що Разумков не підтримав би таку процедуру. Якщо він був би на роботі, ми б наполягали і це би була точка біфуркації для наших негараздів», – заявив Арахамія.

Арахамія також додав, що телефонував Розумкову під час голосування. Прессекретар Разумкова в коментарі «Українській правді» сказала “спікер відповідатиме на всі запитання вже після виходу із самоізоляції”.

Окрім того, Володимир Зеленський подякував нардепам, які підтримали антиолігархічний закон, а також запевнив, що олігархічної гілки влади в Україні більше не буде.

“Так, це багатьом політикам не подобається. Так, вони хочуть жити, як раніше, працюючи на олігархів. Так, було дуже багато тиску на наших депутатів, дуже багато інтриг і навіть шантажу. Але закон ухвалено.

Я вдячний кожному депутату, який підтримав цей закон. 229 “за” від “Слуги Народу” та 279 “за” в цілому в парламенті – це правильний сигнал. Олігархічної гілки влади в Україні більше не буде. Законодавча, виконавча та судова – так. А для олігархів шлях єдиний – стати чистим бізнесом”, – запевнив він.