Сьогоднішній день у Житомирі виявився дуже бурхливим.
Річ в тім, що ще з самого ранку, 25 жовтня 2021 року, в приміщенні «Житомиргазу» розпочалися громадські слухання. Їх мета — обговорити питання підняття ціни на транспортування блакитного палива. Громадськості дійсно наболіло це питання.
Про це пише сайт 0412.ua.
На заклик очільника Житомира, до приміщення «Житомиргазу» підходили невдоволені мешканці міста, аби висловити й свою точку зору. Зрозуміло, що люди проти підняття тарифу. Все б нічого, але охорона підприємства перекрила житомирянам вхід до будівлі «Житомиргазу». Це призвело навіть до штовханини.
Але протестувальників було не зупинити – вони вирвали двері і таки потрапили до фойє «Житомиргазу». Мітингувальники погрожували навіть шини підпалити! Але все ж здоровий глузд переміг – розпочалися перемовини.
Зауважимо, що вартість транспортування може сягнути аж до 5, 018 гривень за м3. На хвилиночку, нині ж ціна становить 2, 016. Це для порівняння та ще кращого розуміння ситуації.
Нагадаємо, Об 11-й годині 25 жовтня біля будівлі АТ «Житомиргаз» на вулиці Фещенка-Чопівського зібралися місцеві жителі та депутати, які хотіли потрапити на громадські обговорення щодо майбутнього підняття тарифу на розподіл газу. Біля «Житомиргазу» на той момент вже була присутня поліція.
Двері до будівлі були зачинені, до людей ніхто не вийшов, тому мітингувальники вирвали двері та потрапили у фойє.
«Пенсії маленькі, субсидії зменшили, а тарифи ростуть. Я зараз у місяць тільки за доставку сплачую 275 гривень, а пенсія менше прожиткового мінімуму. А якщо у 2,5 раза підніметься і буде 700 гривень – це без світла, без газу, – скажіть, чи зможу я це все проплатити? Вони просто хочуть нас знищити», – каже пенсіонерка Валентина, яка разом з активістами та депутатами перебувала у фойє.
До підписання колективного звернення долучилися й жителі Бердичева, а також зробили своє таке ж колективне звернення, на якому також активно залишили свої підписи. Міський голова Сергій Орлюк в інтерв’ю журналістам зазначив, що всі прекрасно знають про нинішню проблему з газом. Держава максимально пішла назустріч громадам, зокрема населенню, бюджетним організаціям, і, відповідно, громади формують міські бюджети згідно з тарифами, які представляє держава.
Нині, як додав мер Бердичева, ні влада, ні люди не можуть зрозуміти того, що зараз відбувається з цим транспортування газу. Якщо ціну піднімають на щось, то на це мають бути причини. А тут піднімають вартість, та ще й в 2,5 рази. Лише для бюджету Бердичева це буде близько 65 мільйонів гривень додатково з міського бюджету, які потрібно буде звідкись взяти, а їх немає. Так само грошей немає і у людей, а для населення це якийсь просто геноцид.
Далі було зачитано звернення житомирських пенсіонерів, які обурені бездіяльністю місцевих депутатів у даній ситуації. Мовляв, вони повинні діяти в інтересах простих людей, особливо зважаючи на те, що свого часу ці пенсіонери самотужки за власні кошти прокладали газові труби, а нині повинні ще й платити за транспортування газу.
З криками ганьба частина мітингувальників попрямувала до кабінету голови правління АТ «Житомиргаз» Валентина Ющенка, аби не лише в нього взяти пояснення з приводу даної ситуації, але й вивести до людей, котрі стояли надворі. І простим той візит не був, адже в хід йшли не лише нецензурна лексика, але й кулаки.
Тріснуте скло на вхідних дверях добили, а через певний час Валентин Ющенко з охороною та поліцією все ж вийшов на вулицю. Його обступили в більшості представники ЗМІ, аби взяти коментар, та учасники протесту, які явно готові були накинутись на чоловіка, адже ще до цього всі обговорювали, що отримує голова правління аж ніяк немаленьку зарплатню – мінімум по 100 тисяч гривень в місяць і ще й премії по тисяч 300 гривень, тож що йому до проблем простих людей.
Однак нічого толкового людям Валентин Ющенко не сказав, лишень наголосив, що громадські слухання відбулися он-лайн, процедура дотримана і нічого не поробиш. Хоча ті, хто потрапив до переговорної, зазначив, що слухання проходили в присутності 4-х представників «Житомиргазу».
У відповідь на питання людей, чому на громадські слухання не пустили людей, було сказано, що потрібно було реєструватись до 23 жовтня. А от той факт, що населення взагалі не знало про дані слухання і про підвищення ціни на транспортування, ніяк керівництво не збентежило, мовляв, інформація була на сайті, як і інвестиційна програма та пропозиції щодо тарифів.