Журналіст, головний редактор видання “Цензор.нет” Юрій Бутусов заявив, що хоче публічно перепросити за виражені ним емоції на пресконференції президента Володимира Зеленського.

“Пропоную глибокі вибачення громадянам України за емоції на прес-конференції та прояв неповаги до Президента України, обраного громадянами України. А також за обмеження можливості своїх колег ставити питання. Прошу вибачення тільки за емоції і тільки перед громадянами і колегами”, – написав він на своїй сторінці у фейсбук.

У цьому пості він звісно вибачається за свою поведінку на пресконференції, однак примітно, що відбувається це на фоні того, що Державне бюро розслідувань веде кримінальну справу через його публікацію відео пострілу з гаубиці у соцмережі.

Отже, можна припустити, що журналіст злякався серйозності звинувачень й вирішив якось покращити своє становище у його стосунках з президентом, адже, як відомо, він впевнений що відкриті переслідування є особистими.

“Президент Зеленський помстився мені за свою ганебну пресконференцію”, – прокоментував Бутусов у Facebook порушення справи.

Але що цікаво Державне бюро розслідувань не порушувало кримінальної справи проти журналіста Юрія Бутусова, воно лише перевіряє законність його дій на відео, яке викладено у мережі.

Саме тому ДБР закликає не втягувати відомство у політичні обвинувачення.

«Кримінальне провадження порушено не проти журналіста Юрія Бутусова, а за означеним у його публікації фактом. Жодної «справи» проти Юрія Бутусова у провадженні ДБР немає і просимо не залучати ДБР до політичних обвинувачень», – запевнили у в пресслужбі ДБР.

У ДБР наголосили, що предметом розслідування є встановлення обставин, хто і за яких умов допустив цивільну особу до зброї.

«У Кримінальному кодексі взагалі немає такого поняття, як справа. Є кримінальне провадження, порушене за тим чи іншим фактом, і поки нікому не висунуто підозри, воно не може бути проти будь-кого взагалі», – повідомили у відомстві.

У пресслужбі додали, що ДБР займається виключно злочинами посадових осіб, і саме можливі ознаки такого злочину стали предметом розслідування.

Однак вибачень на довго не вистачило, адже замовлену Порошенком критику влади ніхто не скасовував.

Тому у тому ж пості він зазначив, що від змісту своїх реплік не відхрещується.

Така поведінка стає зрозумілою враховуючи той факт, що Бутусов також прийшов на організовану Порошенком акцію.

“Гетьман на акціях має одне правило – завжди випускати на сцену божевільного. Наразі цю роль відвели Бутусову”, – зазначили у телеграм каналі “Телекошмар”.

Бутусов вирішив розповісти зі сцени про «вагнергейт» та про перепалку із Зеленським на прес-марафоні.

Окрім того, Бутусов на Майдані обурився, щодо порушеного провадження щодо його незаконної стрільби з гармати ЗСУ. Але найцікавіше не це. Бутусов заявив що порушили провадження не по тій статті. Тобто фактично, він визнав свою вину.

Цікаво, чи Бутусов сам зрозумів, що ляпнув зі сцени.