Нещодавно Україну сколихнула нечувана новина: Віталій Жуков знову повертається до співпраці з «Укроборонпромом». Саме його раніше звинувачували в корупційних схемах, пов’язаних з закупівлею оборудок в оборонці. Він очолив Спеціальне конструкторське бюро Вектор-В», яке розробляє боєприпаси для гранатометів.

Про це стало відомо після брифінгу підприємств, присвяченому початку виробництва боєприпасів ВОГ-17В в Україні.

«Сьогодні в Україні нарешті з’явилося власне виробництво боєприпасів для гранатометів, яке має замкнутий цикл. Для нашого Спеціального конструкторського бюро це успіх, а для України — безперечна перемога та приклад ефективного державно-приватного партнерства», — наголосив керівник СКБ «Вектор-В» Віталій Жуков.

У свою чергу, «Укроборонпром» пояснив своє дивне рішення тим, що наразі ЗСУ «відчуває гостру нестачу боєприпасу ВОГ-17В». Саме це стало причиною, чому підприємство уклало відповідний контракт.

«У підсумку створено 30-мм постріл для автоматичного станкового гранатомету АГС-17», — зазначив Роман Забарчук, заступник директора з безпеки «Укроборонпрому» та наголосив, що наразі немає жодного судового рішення, яке забороняє вести перемовини або укладати контракти з компанією «Вектор-В».

Після того, як Міноборони створило державну комісію, яка зробила висновок про те, що боєприпас успішно пройшов випробування, почав розроблятися наказ Міністра оборони про прийняття цього виробу на озброєння.

Державний концерн «Укроборонпром» також повідомляє, що з 13 жовтня 2014 року, Віталій Жуков не є працівником концерну.

«Маніпуляції деяких ЗМІ не мають під собою жодних підстав», — зазначив концерн.

Це призначення викликало такий ажіотаж через те, що що Жуков фігурував у справі Свинарчуків, яка оскандалила «Укроборонпром» у 2019 році. Тоді журналісти програми «Наші гроші» викрили масштабну схему відмивання грошей з українського оборонного комплексу за можливої участі Олега Гладковського (Свинарчука).

Центром угод та постачальником державних заводів журналісти називають підставну компанію «Оптімумспецдеталь», яка отримала контракти на сотні мільйонів гривень. За словами журналістів, «Оптімумспецдеталь» продавала українській армії вкрадене у неї ж майно, а також збут російської військової контрабанди.

Розповідалося про те, як через начальника військового представництва замовника Міноборони Дмитра Трачука були закуплені деталі від військової техніки, які після ремонту повинні були надійти на базу Міноборони, після чого їх продавали «Укроборонпрому».Важливим моментом є те, що керівництво концерну знало про злочинні схеми.

Розслідувачі зазначають, що як мінімум 250 мільйонів гривень заробили через три основні фірми-прокладки Гладковський та інші учасники схеми. Причому однією з фірм-прокладок журналісти назвали «Кузню на Рибальському», яка раніше належала президенту Петру Порошенко.

Уже 2 квітня Генпрокуратура оголосила про досудове розслідування щодо фактичних власників «Оптимумспецдеталь» — Андрія Рогози та Віталія Жукова.

У листопаді того ж року місцевий суд ухвалив рішення не звільняти від відповідальності підозрюваних Жукова та Рогозу. А 5 травня 2020 року Вищий антикорупційний суд після обрання запобіжного заходу заставою розміром 5,25 мільйона гривень відпустив Жукова.

Уже в березні 2021 року ВАКС звільнив Жукова від відповідальності у звʼязку із закінченням термінів давності.