Команда колишнього глави НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва активно витрачала держкошти на те, щоб в міжнародному співтоваристві закріпилася думка про неприйнятність звільнення Коболєва. Для цього кошти вливалися в численні публікації засобів масової інформації в США і Євросоюзі.
Про це повідомляє журналіст “БізнесЦензор” Володимир Дольник, який недавно опублікував статтю “Тріумф лобізму: чий інтерес захищає державний Нафтогаз”.
“Осмоловський, Гламаздін і Харченко – лобісти, піарники, які це реалізовували. Виходить, що активно такий лобізм почався з 2019 року, коли прем’єр Гройсман намір зняти Коболєва через провал плану видобутку. І вони почали робити кроки, які мають ознаки того, що вони використовували держкошти для фінансування американських лобістів, які в свою чергу впливали на стейхолдерів, наших іноземних партнерів для збереження Андрія Коболєва на посаді”, – зазначив Володимир Дольник.
За його словами, кампанія команди Коболєва йшла йому на користь, але шкодила іміджу України та уряду на міжнародній арені.
“Мова йде про кампанію проти уряду Гройсмана, що пошкодила імідж України. По суті, вони дискредитували демократичну державу”, – наголосив Володимир Дольник. Він також зазначив, що ситуація з лобізмом “Нафтогазу”, реалізованим командою Коболєва, показова тим, що все підтверджується документами. При цьому, в ряді документів, згаданих в статті Володимира Дольника, є всі ознаки атаки на уряд з метою його дискредитації.
Говорячи про план протистояння України з “Газпромом”, експерт і журналіст зазначив, що після відходу Вітренко в цьому напрямку нічого не відбувалося. “Вітренко пропонував ще один арбітраж за порушення “Газпромом” антимонопольного законодавства, так як Росія, адже залишається монополістом, ми не можемо в інших гравців (наприклад, у Туркменістану) купувати газ. Вітренко хотів це положення зламати”, – зазначив Дольник. Він також підкреслив: звільнення Коболєва не призведе до зміни позицій, тобто партнери України не змінять свою думку щодо Північного потоку-2, незважаючи на зміну глави НАК “Нафтогаз”.
На думку Володимира Дольника, команда екс-глави “Нафтогаз” Коболєва (Гламаздін, Зеркаль, Осмоловський, – ред.) активно використовувала маніпуляції, щоб “створити успіх” в роботі Коболєва.
“Думаю, багато маніпуляцій було, особливо, в питанні видобутку газу і всього, що стосується Програми-2020. Ми з 2015 по 2020 рік витратили 9,7 млрд дол на видобуток. Видобуток зріс на 50 млн кубометрів. У 2013-2014 товарний видобуток – 13,4 млрд куб, то 2020 рік – 13,45, тобто, на нулі, але закопали в землю 10 млрд. Це грандіозний провал, безпрецедентний. Їм було складно знайти раціональну відповідь і застосовували підміну понять, що таке перемога, а що таке поразка”, – зазначив Володимир Дольник.
Нагадаємо, за словами директора енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, часто захист Коболєва в кріслі глави НАК “Нафтогаз” полягав в атаках на уряд за державні гроші.
“Тобто уряд атакували за кошти компанії, єдиним акціонером якої є уряд. Кампанія проти уряду на захист Коболєва зашкодила інтересам України. Критику вирваних із контексту дій уряду щодо звільнення Коболєва та наглядової ради використовували зокрема як виправдання м’якої політики щодо Росії, хоча насправді це пом’якшення відбулося задовго до дій уряду”, – стверджує він.
Директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова вважає, що напрям протистояння з російським “Газпромом” було провалено.
“Усупереч враженню, яке склалось у багатьох, Лана Зеркаль не має відношення до Стокгольмського арбітражу проти “Газпрому”. Лана займалася іншими процесами у МЗС. Гламаздін не був ідеологом, головним або єдиним рушієм санкцій США. Він долучився до НАК після роботи з [Арсенієм] Яценюком, коли той пішов із посади прем’єр-міністра, і на той час НАК уже працював у напрямі американських санкцій. Гламаздін відповідав за зв’язок з американськими лоббістами, це була переважно адміністративна робота”, – вважає Володимир Омельченко.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.