У Кремлі, мабуть, вирішили припинити блеф із концентрацією військ біля українських кордонів, вважає Ель Мюрід.
Високопосадовці РФ після місяців загроз раптово заявили, що Росія нібито хоче миру. Це сказав глава МЗС РФ Сергій Лавров 28 січня, а за ним моментально повторив голова Держдуми В’ячеслав Володін.
На це у своєму блозі в Telegram звернув російський оглядач Анатолій Несміян (Ель Мюрід).
“Схоже, зараз у верхах російської знаті намітилося протистояння між тими, хто готовий продовжувати блеф, і тими, хто вважає, що і так далеко зайшли”, – припустив російський блогер.
Він зазначив, що кількість військових, які РФ, сконцентрувала на українських кордонах, недостатня для повномасштабного вторгнення в Україну та завдання поразки ЗСУ. У НАТО це чудово розуміють. За його словами, зараз у Кремлі намагатимуться піднести закінчення блефу як власну перемогу.
“Схоже, що Кремль роздумує, як саме йому піднести перемогу, яку він уже здобув, щоб вона не виглядала аж надто відвертою втечею, ніж, загалом, і є”, – констатував Мюрід.
Крім того, сьогодні Росія оголосила про відведення військ Західного воєнного округу у місця постійної дислокації. Про це повідомляє пресслужба Західного військового округу (ЗВО).
Командувач військ ЗВО Олександр Журавльов заявив, що війська «виконали в повному обсязі» всі завдання. Бойова підготовка продовжиться на полігонах.
«Попереду цілий комплекс заходів, зокрема двосторонні тактичні навчання з залученням авіації і систем ППО», — сказав Журавльов.
За даними штабу округу, підрозділи бригад зв’язку, передові загони інженерних підрозділів, а також радіаційного, хімічного та біологічного захисту (РХБЗ) прибувають до пунктів постійної дислокації. Авіація, залучена під час так званої перевірки, також повернулася на аеродроми базування.
Після повернення війська ЗВО збираються поповнити необхідні запаси паливно-мастильних матеріалів, ракет та боєприпасів, витрачених під час навчань.
Про початок так званої перевірки боєготовності з передислокацією підрозділів Західного і Південного військових округів РФ було оголошено чотири дні тому, 25 січня.
Де саме перебували підрозділи, не повідомляється. Зазначається лише, що російські війська були перекинуті на «віддалені полігони». Чотири області Західного округу та три з Південного, а також окупований Крим, який РФ незаконно відносить до своєї території й де базуються російські війська, межують з Україною.
В свою чергу, міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Росія ще не прийняла рішення про вторгнення в Україну.
Про це він заявив в інтерв’ю для французької газети Le Figaro.
“І я сподіваюся, що вони на це не підуть. На мою думку, росіяни здебільшого намагаються зайняти свою позицію сили для переговорів з Вашингтоном та європейськими країнами. Погрожуючи інтервенцією, вони також відчувають єдність союзників у НАТО та ЄС”, – сказав він.
Резнікова дивує, що деякі експерти в США говорять про загрозу війни з жовтня 2021 року, не згадуючи, що війна почалася 2014 року з анексії Криму та агресії на Донбасі.
“І з того часу Росія продовжувала застосовувати арсенал гібридних методів із кібератаками та пропагандистськими операціями”, – додав Резніков.
Росія, на його думку, використовує “міграційну зброю”, поставляючи біженців із Сирії до Білорусі, щоб зібрати їх на кордонах Польщі та Литви та ще раз перевірити єдність Європейського Союзу.
“Сьогодні Кремль вимагає виходу НАТО з Болгарії та Румунії! Ви повинні розуміти, що метою є не лише Україна, а й Європейський Союз. Щодо розбіжностей, про які ви кажете, я особисто пов’язав би це з “афганським синдромом”.
“Після поразки в Кабулі американці, безперечно, вважають, що “загрозу” потрібно вивести на найвищий рівень”, – додав міністр.
Рєзніков зазначив, що загроза з боку Росії справжня і є всі ознаки інтервенції, але російські війська ще не готові з військового погляду.