Заступник батальйону "Торнадо" МВС України Микола Цукур в прямому ефірі звинуватив свого керівника, начальника Головного управління МВС в Луганській області Анатолія Науменка, в "кришуванні контрабанди та бізнесспівпраці з бойовиками". Через добу будинок бійця АТО в Перевальську підпалили.

Увечері 29 травня на українському телебаченні був показаний черговий випуск політичного ток-шоу "Шустер LIVE", присвячений корупції та "сірому" бізнесу в зоні антитерористичної операції на Донбасі. Серед запрошених був заступник командира добровольчого батальйону "Торнадо" МВС України Микола Цукур, який разом з товаришами по службі патрулює прифронтову зону в Луганській області.
У прямому ефірі лейтенант міліції Цукур звинуватив свого безпосереднього керівника, начальника Головного управління МВС в Луганській області генерал-лейтенанта Анатолія Науменка, в "кришуванні контрабанди та бізнес-співпраці з бойовиками".
Через добу після виходу програми приватний будинок Цукура в Перевальську (місто в Луганській області, контрольоване бойовиками) спалили. Приблизно о 04.30 год. 31 травня невідомі розбили вікна і облили меблі горючою рідиною. На щастя, в будинку в цей час нікого не було: Цукур вивіз свою родину у безпечне місце ще в минулому році, як тільки його досьє і фото з'явилися на сайтах бойовиків із закликам "знищити карателя".
У коментарі виданню "ГОРДОН" замкомбат підкреслив, що підпал будинку – це "звісточка від Науменка".

jpg_141

"Мій виступ загрожував насамперед Науменку, у якого "сірий" бізнес з сепаратистами. І я, і мій комбат (Руслан Онищенко, комбат "Торнадо") неодноразово подавали рапорти на ім'я Науменка про контрабанду в зоні АТО. Відповіді не було. Більше того, 2 квітня, коли ми збиралися заблокувати поїзд з контрабандним вугіллям, який їхав з окупованого Луганська в Щастя, надійшов наказ від Науменка негайно перенести наш батальйон на базу", – сказав Цукур.

За інформацією замкомбата, поїзд з Луганська до Щастя ходить щодоби, везе незаконно видобуте вугілля, а назад – продукти і речі. "Одна ходка – це 10 мільйонів гривень чистого прибутку. Цей бізнес кришує Науменко", – заявив Цукур.

jpg_140

Начальник Головного управління МВС в Луганській області генерал-лейтенант Анатолій Науменко.

Після безуспішних спроб зупинити контрабанду, "Торнадо" звернулося безпосередньо до Києва – в МВС і секретаріат президента. Відповіді не було. За словами Цукура, після того, як він звернувся до ЗМІ, відбулася перша загроза від управління МВС в Луганській області. "Заступник Науменко Сергій Губанов попередив, що на нас з комбатом "полює" спеціальна диверсійно-розвідувальна група: мовляв, не піднімайте шум", – стверджує Цукур.
Замкомбат наголосив: незважаючи на те, що він більше року воює в зоні АТО і досьє на нього висить на всіх сепаратистких сайтах, його будинок в Перевальську не чіпали, а спалили після того, як він виступив в ефірі ток-шоу і прямо звинуватив у контрабанді Науменка.