Як тільки Україною прокотилась новина про реальні кроки для відставки Разумкова, то «коршуни» з ОПЗЖ та інших опозиційних партій вже злетілись на захист Разумкова.

«Дмитру Разумкову час піти з партії, яка давно себе скомпрометувала».

Депутат від «Опозиційної платформи – за життя» Віктор Чорний заявив, що підтримує відставку голови Верховної ради Дмитра Разумкова і зазначив, що політику варто залишити лави партії «Слуга народу». Мовляв, таким сильним особистостям не місце в партії, яка давно себе скомпрометувала, написав нардеп на сторінці у Facebook.

«Підтримую відставку Разумкова! Вважаю, що Дмитру Разумкову час піти з партії, яка давно себе скомпрометувала. Їхні дії та антиукраїнська позиція не відповідають обіцянкам передвиборчої кампанії. Разумков – сильний і досить самодостатній політик з гарною репутацією і високим рейтингом. Ця відставка тільки зміцнить довіру українців», – зазначив Чорний.

Раніше Разумков запевнив, що не конфліктує зі «Слугою народу». Натомість у Раді розповіли, коли Разумкова відправлять у відставку.

Також було б дуже дивно, якби свою думку не взялись висловлювати в партії ЄС. Там відразу звинуватили гаранта в тому, що він обмежує свободу дій та розправляється з тими, хто має іншу думку.

У партії “Європейська солідарність” називають збір підписів за відставку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова розправою президента Володимира Зеленського над тими, хто думає по-іншому.

“Ми бачимо, що пан Зеленський черговий раз намагається публічно розправлятися з усіма, хто має свою точку зору та намагається її відстоювати. Він буде використовувати цей механізм для того щоб поруч з собою залишати таких токсичних людей як пан Трухін або пан Подоляк або пан Єрмак. А всі, хто буде намагатися мати окрему точку зору, яка не буде споріднена з його особистою, він буде знищувати. Буде знищувати їх публічно для того, щоб, як казали, “бий свого, щоб чужі боялися”.

На думку нардепки, “слуги” швидко знайдуть 150 голосів для скликання позачергової сесії, оскільки, мовляв, давно перетворились на “кнопки” президента. Доволі звичне явище, що «поплічники» Порошенка добирають «якнайгостріші» слова, аби драматизувати над ситуацією.

На уточнююче запитання, чи голосуватиме “Європейська солідарність” за відставку Разумкова, Фріз зазначила, що це питання будуть обговорювати на засіданні фракції, та запевнила, що як опозиційна сила “ЄС” буде “відстоювати інтереси парламентаризму та демократії”.

Нагадаємо, Фракція “Слуга народу” вирішила розпочати збір підписів за відставку спікера Дмитра Разумкова.

“Очікувано, колеги прийшли за підписними листами про відкликання мене з посади Голови Верховної Ради України. Відповідну пропозицію подав голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія”.

Разумков додав, що він “відразу розписав документ на Апарат Верховної Ради”, і вже 30 вересня депутати отримають підписні листи.

Спікер ВР також побажав колегам “продуктивної роботи у Трускавці”.

Чому це важливо: У лютому джерела УП повідомляли, що президент Володимир Зеленський хотів би бачити на посаді голови ВР чинного віцеспікера Руслана Стефанчука. Причиною такого бажання називали самостійність чинного голови Дмитра Разумкова, який начебто має власні політичні амбіції та намагається не залежати від Офісу президента.

Якихось заходів у цьому напрямку депутати не вживали, але напруга між “Слугою народу” і спікером все ж була.

На погоджувальній раді 20 вересня, коли обговорювали порядок денний сесії, внутрішній конфлікт вийшов у публічну площину. На вимогу фракції “Слуга народу”, у порядок денний сесії внесли “антиолігархічний” пакет законопроєктів (№5599 і №5600), хоча Разумков вважав, що вони не готові до розгляду. Тоді глава партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко назвав дії Разумкова “некомандними”, а радник глави ОПУ Михайло Подоляк заявив, що якщо конфлікт буде рости, то “втрутиться президент”.

В той же час почали говорити про збори парламентської фракції “Слуга народу” в Трускавці. Разумков повідомив, що його на це зібрання не запросили.