Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підсилює вплив на парламент і Кабмін, намагаючись підпорядкувати собі уряд за допомогою міністра інфраструктури Владислава Криклій.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав блогер Михайло Шнайдер.

За словами блогера, після початку конфлікту між Дмитром Разумковим та Офісом Президента, спікер зумів об’єднати навколо себе найсильніших кадрів Зе-Команди.

“Примітно, що до цього часу він в основному консолідував навколо себе депутатів, включаючи глав ряду комітетів, таких як голова комітету освіти Сергій Бабак, голова податкового комітету Данило Гетьманцев, правоохоронного комітету Денис Монастирський і бюджетного Юрій Аристов. Але тепер спікер почав системну кадрову роботу з Кабміном”, – зазначив Шнайдер.

Як підкреслив блогер, в зону впливу Разумкова вже увійшов і міністр інфраструктури Владислав Криклій.

“Про це майже у відкриту говорять в кулуарах парламенту, так як спікер почав обробку нардепів з профільного комітету, щоб ті не чіпали Криклія, не зважаючи на зростаюче невдоволення його роботою. Крім того, Разумков веде активні переговори з потенційними політичними союзниками та спонсорами. Можу тільки повторити й підтвердити інформацію зі ЗМІ про його успішні переговори з мером Києва Віталієм Кличком, який вже фактично влився в команду спікера”, – написав Шнайдер

В свою чергу, співрозмовник видання “Вістей” стверджує, що обговорення політичного проекту, “обличчям” якого став би Дмитро Разумков, велося і ведеться протягом як мінімум кількох місяців. “Нещодавно Дмитро Разумков прийняв пропозицію Ріната Ахметова про створення політсили.

І хоча сам Дмитро Разумков неодноразово спростовував цю інформацію (починаючи з тези про відсутність в СН так званого опозиційного крила, розколу в партії і фракції, аж до наявності конфлікту між самим Разумковим і президентом), “Вести” виявили ряд непрямих ознак того, що проект, дійсно, може готуватися.

Варто відзначити, що в останні дні Дмитро Разумков дійсно робить кроки, які “відбудовують” його від офіційної лінії партії СН.

Також, Разумков опонував “лінії партії”  в одному делікатному питанні, підтримавши збереження на посаді глави НАБУ Артема Ситника (раніше було прийнято рішення Конституційного суду, згідно з яким процедура призначення чиновника визнана не відповідною Основному Закону).

“Позиція Разумкова нечітка в деяких моментах, він балансує і шукає рівновагу, що може свідчити про відсутність відданості Офісу президента. Це вже призвело до того, що монобольшінство працює буквально “на одній нозі”, а Офісу доводиться постійно вдаватися до пошуку голосів в інших фракціях і групах “, – говорить” Вістям “політолог Руслан Бортник.

Факт ведення переговорів “Вістям” підтвердив колишній помічник омбудсмена, політексперт Михайло Чаплига. Він говорить про приятельські стосунках з Разумковим: “Дійсно, цей діалог ведеться. Дмитро, звичайно, бачить себе на посаді вище, ніж є сьогодні. І ймовірність того, що у нього з’явиться шанс, дійсно, велика “, – вважає він.

Чаплига апелює до норми Конституції, згідно з якою спікер парламенту в парламентсько-президентській республіці виконує обов’язки президента в момент, коли діючий президент з якої-небудь причини позбавляється повноважень. “Тенденція така: є втома і у Володимира Зеленського, і у частини команди. У разі якщо вона перевищить прагнення зберегти за собою президентську посаду, у Разумкова з’явиться відразу дві можливості: перспективи перемогти в парламентській кампанії (адже “знесення” президента обнулить і Верховну Раду, обрану під прізвище “Зеленський”) і перемогти на президентських виборах, причому стартові позиції у нього будуть значно вище, ніж у конкурентів, – уточнив Чаплига. – Заради цього він намагається бути рівновіддаленим, грати роль “молодого Кучми” – бути не проросійським і не прозахідним “.

Бортник, в свою чергу, порівнює Разумкова з “молодим Кравчуком” часів президентства, нагадуючи улюблені тим вирази “пройти між крапельок”.