В Україні ймовірний третій Майдан. Таку думку колишній начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, ексголова Служби безпеки України Ігор Смешко висловив 28 лютого в ефірі телеканала “Україна 24”.
“У нас є об’єктивні показники, які нас наближають до можливого третього Майдану. Справедливість серед народу – це та річ, де більшість активної частини, використовуючи несправедливість, як вони її розуміють, може бути детонатором”, – сказав він.
Ексголова СБУ вважає, що “Україна не переживе третій Майдан”.
“Пам’ятайте про те, що на кордоні у нас стоїть повністю мобілізована й підготовлена армія. І президент Росії також про це багато говорив: він піде так далеко, як ми йому дозволимо. Він не піде, якщо у нас не буде внутрішніх умов, якщо він не зможе дипломатичним та інформаційним шляхом продати світу тезу “вони не здатні до самоврядування, втрата керованості держави, хаос, і треба захистити російськомовне населення”, – пояснив Смешко.
За його словами, “на сьогодні дуже загрозлива ситуація”.
“Майдан може стати можливостями, які ми надамо країні-агресору для використання своїх цілей”, – заявив Смешко.
В Україні у ХХІ столітті відбулося два Майдани, що дістали назви Помаранчева революція (2004 рік) і Революція гідності (2013–2014 роки).
У 2014 році Росія окупувала Крим і почала збройний конфлікт на Донбасі. Українська розвідка регулярно повідомляє про посилені військові підрозділи РФ на кордоні з Україною, а також про ймовірну загрозу з боку окупованого півострова.
Нагадаємо, нещодавно Ігор Смешко висловився про санкції, які РНБО ввела проти Віктора Медведчука. Ось, що він сказав:
“Недавнє рішення РНБО щодо нових санкцій не може бути не підтриманим усіма, хто вважає себе патріотами держави. Але це дійсно випадок, коли краще пізно, ніж ніколи. Радий, що президент Володимир Зеленський нарешті пішов на ці кроки щодо захисту національної безпеки й оборони України.
Прикро, що за весь час із початку агресії Росії проти України у 2014 році ні виконувач обов’язків президента Олександр Турчинов, ні президент Петро Порошенко так і не вживали на практиці цей дієвий інструмент боротьби з агресором та представниками його п’ятої колони в Україні”, – заявив Ігор Смешко.
“Нагадаю, що санкції застосовуються, як правило, незалежно від кримінальної відповідальності. Для кримінальної відповідальності потрібне правопорушення. Однак багато загроз нацбезпеці та обороні, особливо під час війни, не є доведеними до кінця злочинами в рамках судочинства мирного часу.
Держава під час агресії проти неї не може очікувати на рішення судів у правовому полі мирного часу, щоби вводити санкції проти окремих осіб та організацій, які створюють ці загрози. Для їх застосування потрібна тільки загроза нацбезпеці.
Наприклад, відповідно до ч. 3 ст. 34 Конституції України, здійснення прав на поширення інформації може бути обмежено законом в інтересах національної безпеки. Ст. 17 розділу І (Загальні засади) Конституції України, крім того, покладає на президента України як гаранта Конституції наступний обов’язок: “Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього українського народу””, – добавив ексголова Служби безпеки України.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.