Бундесвер озброюється для більш ефективної боротьби з небезпечними безпілотними літальними апаратами.
Про це повідомляє популярне німецьке видання
З цією метою армія придбала п'ять стаціонарних і 30 мобільних систем для розпізнавання дронів вагою до 25 кг і відображення їх атак.
Невеликі безпілотники можуть бути оснащені зброєю або використовуватися для перевезення отруйних речовин, зазначають у німецькому уряді.
"Завдяки новим технологіям і їх доступності, напади за допомогою дронів стають все більш ймовірними", відзначають в Берліні.
В даний час на озброєнні Бундесверу знаходяться один стаціонарний та два мобільних пристрої для захисту від дронів, що представляють небезпеку для людей, об'єктів критичної інфраструктури, промислових підприємств, а також транспортних або авіаційних перевезень.
Польоти безпілотників на території аеропортів, лікарень, в'язниць, держустанов, а також над залізничними шляхами і великим скупченням людей у ФРН заборонені. У 2018 році в Німеччині було зареєстровано 158 випадків, коли дрони заважали регулярним повітряним перевезенням. Це приблизно на 80% більше, ніж у 2017 році.
Окрім того, нещодавно Баварський прем'єр-міністр Маркус Зьодер заявив про необхідність "плану Маршалла" для Бундесверу.
Про це він заявив у інтерв'ю Bild
Так, за словами політика, в німецькій армії не вистачає матеріалів і спорядження.
Водночас військовослужбовцям даються завдання, для яких вони не дуже добре оснащені.
"Є неприйнятним, що за такої сильної національної економіки наша армія не повністю боєздатна", – вважає Зьодер.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Він додав також, що світ стає все більш небезпечним, тому Німеччині потрібна армія з функціонуючими літаками, озброєнням та обладнанням.
До 2025 року Німеччина планує збільшити чисельність армії до 203 тисяч осіб. Сьогодні кількість військових Бундесверу становить 182 тисячі. А також, збройні сили Німеччини розглядають можливість залучати до служби в армії громадян інших країн Європейського Союзу. За даними Funke Mediengruppe, уряд Німеччини вже провів консультації з цього питання з партнерами в ЄС. Більшість держав, зокрема зі Східної Європи, відреагували на ініціативу обережно.