Захопити банки, пошту, телефон і телеграф – таке завдання ставив революціонерам Ленін під час змови 100 років тому, передає Корупція.Інфо.

Зараз для того, щоб отримати владу, треба захопити телебачення.

Популярне: Відтепер діти вчитимуться до липня: Міністр МОН визначила тривалість навчального року

Неприємний подарунок від Порошенка: «До побачення, телебачення»

У президента України Петра Порошенка майже нульовий рейтинг. Тому у нього вже готовий план захоплення телебачення – його просто відключать, прикриваючись переходом на цифровий сигнал. Після цього звичайна антена перестане ловити, і більшість громадян, які не користуються інтернетом, просто не зможуть отримувати новини про чергові корупційні махінації президентського оточення.

Повністю і якомога швидше відрубати аналогове мовлення – такий подарунок готує українцям влада. Порошенко особисто зажадав терміново перейти від звичного всім аналогового мовлення на цифрове. Ідея не нова, адже «цифра» впроваджується в Україні не перший рік. Здавалося б, телеглядачам лише користь, адже якість картинки краще, та й можливостей дивитися те, що подобається, більше. Згідно з планом повний перехід повинен відбутися в 2019-му. Але раптом президент сказав: «Я думаю, час у вас є до червня. Гаразд, до липня ».

Куди і чому поспішає влада? Чи дійсно збирається відключити сигнал?

Але поки що цифрове телебачення працює не скрізь і часом дуже погано. У багатьох місцях сигналу просто немає. Це наочно видно на схемі покриття України сигналом. Територія, пофарбована в червоний колір, вже з цифровим сигналом. А ось без «цифри» залишаються цілі райони – мільйони телеглядачів.

На відміну від майже 100% покриття аналогового мовлення, цифрове охоплює приблизно 75%.

Щоб перевірити цю інформацію, журналісти розіслали запити в обласні адміністрації про наявність покриття. Картина вражає: багато де без покриття залишаються цілі райони.Так що, поспішне відключення аналогового телебачення стане критичним для країни. Це визнає навіть близький медіа-соратник президента Григорій Шверк, колишній заступник глави Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. На його думку, відключати аналогове мовлення треба поступово.

Але в Державній службі спецзв'язку, яка курирує процес переходу на «цифру», журналістам офіційно повідомили, що до 30 червня Україна повинна перейти на цифрове мовлення. Там стверджують, що технічно країна повністю готова до цього.

Як з'ясували журналісти, насправді це не так, судячи по карті покриття і тривожним відповідей з областей.

Таємниці ТОВ «Зеонбуд»

Більш того, журналістам вдалося побачити звіт компанії «Зеонбуд», яка монопольно займається впровадженням цифрового мовлення. Секретні власники цієї компанії заховані в офшорах. Компанія обіцяла покрити 95% країни, а покрила 75%. І навіть після наказу президента прискоритися в «Зеонбуду» навіть пальцем не поворухнули. Компанія не витратила жодної копійки на установку додаткового обладнання.

Так що, закрити всі білі плями до липня звучить фантастично. Також вважають і обласні чиновники, адже жодна з обласних адміністрацій після скандального виступу Порошенко не отримала ніяких уточнюючих документів, що стосуються процесу прискорення переходу на цифрове мовлення.

Навіщо такий поспіх з відключенням аналогового ТБ

Саме в липні у національних телеканалів закінчується термін дії ліцензій на цифрове мовлення. І якщо не буде ще й аналогового мовлення, пояснив народний депутат Микола Княжицький, держава отримає можливість повністю перерозподілити інформаційний простір. У цьому ключі, за його словами, важливо, щоб це відключення Герасимчука елементом цензури.

Найбільш песимістичний сценарій

Після того, як закінчаться ліцензії на цифрове мовлення, і одночасно буде відключено аналогове, канали опиняться в заручниках у влади. Кому далі віщати, а кому ні, вирішуватимуть персонально. Коли телевізор мовчить і не критикує – владі суцільна вигода. А саме це і потрібно в передвиборний рік.