Президент Володимир Зеленський заявив, що пам’ятати про 24-х утримуваних у Росії українських моряків йому допомагають браслети з їхніми іменами.

Про це він сказав під час спільної з главою Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом пресконференції за підсумками їхньої офіційної зустрічі в Анкарі, яка відбулася 7 серпня. Відеотрансляція події була опублікована на сторінці Офісу президента у Facebook .

На таку заяву українського лідера Ердоган відповів: “Якщо ми кожного разу будемо надягати браслет на руку, то на руці не залишиться місця для них. Тому що ми переживаємо багато подій, які вимагають від нас надягання браслетів.

Ми бачимо у всіх куточках світу різні страждання, від Керченської протоки до Палестини і так далі. Скрізь є такі проблеми. І найважливіше, що ми, як політики, повинні намагатися припинити це. Будемо продовжувати боротьбу. Бажаю, щоб одного разу ми змогли досягти позитиву”.

Зазначимо: під час своєї промови Зеленський підкреслив, що питання повернення з Росії українських моряків, політичних і військових полонених є частиною питання про припинення війни.

“Це важливо, щоб ми з вами не забували про них. Кожного дня, у кожній частині світу”, – сказав він.

Президент також розповів, що жовті браслети з іменами моряків йому дали батьки полонених. “Я запевнив, що не буду знімати до того часу, поки ми їх не повернемо”, – сказав Зеленський.

Крім того, під час зустрічі президент України поінформував Ердогана про загибель 4 українських військових на Донбасі, підкресливши, що це порушує мирний процес, розпочатий країною. Пресконференція почалася з хвилини мовчання.

Зеленський розповів і про кроки щодо мирного врегулювання на Донбасі, про відновлення інфраструктури, обмін ув’язненими.

Також, також ішлося про захист прав кримських татар у Криму.

«У Росії та окупованому Криму незаконно утримується понад 100 в’язнів. Просимо, щоб Туреччина й надалі піднімала питання щодо їхнього звільнення. В інтересах усіх країн Причорномор’я також важливо добиватися звільнення українських моряків», – наголосив Глава держави.

Президент Володимир Зеленський також зауважив, що Україна покращуватиме бізнес-клімат і гарантуватиме турецьким інвесторам та підприємцям захист.

Після завершення двосторонніх перемовин у присутності глав держав було підписано протокол про домовленості щодо використання й вивчення космосу між Національним космічним агентством України та Національним космічним агентством Турецької Республіки.

Документ підписали посол України в Туреччині Андрій Сибіга та голова Національного космічного агентства Туреччини Сердар Гусейн Йилдирим.