Подоляк Ірина Ігорівна, народилася 02.05.1967 року у місті Золочеві Львівської області, у родині службовців.
Біографічна довідка
1985-1990 рр. – навчалася у Львівському національному університеті ім. Івана Франка – філологічний факультет, кваліфікація «філолог», «викладач»; спеціальність «українська мова та література». Завершила з відзнакою.
1990-1993 рр. – навчалася в аспірантурі цього ж університету.
1998-2002 рр. – здобула кваліфікацію юриста на правничому факультеті Львівського національного університету.
Трудову діяльність розпочала 1984-го року, у 17 років, з посади вихователя дитячих ясел-садка №4 у м. Золочеві.
Після завершення аспірантури працювала у творчому об’єднанні «Центр Європи».
З 1994 року по 1998 рр. працювала начальником інформаційного відділу Львівського міськвиконкому.
З 1998-2002 рр. працювала менеджером у ГО «Незалежний культурологічний Журнал «Ї» і одночасно координатором проектів USAID у Львові.
З 2002 по вересень 2012 року працювала на посаді начальника відділу закордонної співпраці управління інформаційної політики та зовнішніх відносин Львівської міської ради.
З вересня 2012 року по сьогодні – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Збережено 09 (дев’ятий) ранг посадової особи місцевого самоврядування.
На території України проживає з народження (47 років). Позапартійна.
Склад сім’ї: донька Подоляк Меланія-Марія Орестівна, 1995 р. н., студентка Львівського національного університету ім. Івана Франка.
Така інформація про кандидатку розміщена майже на всіх ресурсах. Ідеальний кандидат: культурний, вихований, вища освіта, ба навіть дві вищі освіти й таке інше. Проте, копаючись у записах Facebook пані Подоляк, ми відкрили для себе кілька неприємних фактів, достатньо образливих для львів’ян. Звісно, розуміємо, що люди культурної сфери вищі за інших та стоять на кілька кроків попереду, але все-таки…
Відколи сленг вживають чиновники? Хто ж тепер дбатиме за культурну спадщину, за її збереження. Якщо пригадаємо Свобода хоче ввести екзамен на знання державної мови для високопосадовців, не думаємо, що Український правопис недавно поповнився правилами, які дозволяють використання суржику.
Також пані Подоляк вважає, що управління культури при міській раді Львова має чимало «лишніх» функцій. І справді, керівник відділу, якому дали певний об’єм роботи та обов’язки повинен сам вирішувати чим йому займатися і чим відділ не слід «нагружати». Цитуємо:
«Про зайві функції управління культури
Управління культури виконує багато невластивих йому речей. Це, наприклад, купа бюрократичної писанини щодо встановлення пам'ятників у Львові, перейменування вулиць, виділення земельних ділянок релігійним громадам, політичні заходи до усяких річниць і ювілеїв….
З таким підходом у поняття культури ми можемо вкладати і медицину, і соціальний захист, і ремонт доріг… Я була шокована валом паперової роботи, яку робить управління культури, але не має цього робити.
Ми мали б підтримувати наш креативний клас. Ми маємо масу прекрасних художників, музикантів, не містечкового, а світового рівня. Ми маємо створити умови, щоб вони могли Львів промувати і аби їм було тут комфортно жити.»
Отакий у нас культурний кандидат з культурної столиці.
Також нам дісталися деякі цікаві фото з особистого життя кандидатки.
На цих фото зафіксували як начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради «культурно» відпочиває. Ми не беремося стверджувати, але дівчина, яка сидить на фото з ліва від кандидатки дуже схожа на її дочку 1995 року народження. На світлині чітко видно, що дівчинка сидить та п’є пиво поряд із І. Подоляк, яка у свою чергу п’є пиво та курить цигарки.
Неймовірно велику повагу Подоляк демонструє й до музики. Цього року, не зважаючи на воєнні дії на сході країни, за активної підтримки пані Ірини, Фестиваль «Альфа Джаз» у Львів все-таки завітав. І завітав він на широку ногу. Чомусь Альфа банк не відмовився від його проведення, а управління культури – від залучення коштів банку. Хочемо зазначити, що кандидатка має досить тісні відносини з цим банком. Цитуючи навіть банально Вікіпедію: «Альфа-банк — крупнейший российский коммерческий банк». Після виявлення цього факту згадуємо заклик «не годуй окупанта» і розуміємо, що не це в пріоритетах Подоляк.
Скарги щодо проведення святкових заходів під час бойових дій до Ірини Подоляк не раз висловлювали різні люди. Та кандидатка нагадувала, що ми не можемо взагалі нічого не робити, мистецтво потрібне і у такий час. Проте, якщо заглянути в афішу подій Львова, то бачимо проведення багатьох комерційних фестивалів, які до культури мають стосунок лише через саме управління культури.
Крім того, під час передвибрної діяльності кандидатки було порушення.
Читати: Передвиборна агітація без реєстрації?
Висновки залишаємо за Вами.
Автор: Марвін