США визнають суверенність та незалежність України, а також засуджують російську агресію на наших територіях. Там вважають, що саме Росія повинна закінчити війну – це її обов’язок.
Таку заяву зробив тимчасовий повірений у справах США Джордж Кент. Він визнав, що саме Росія – країна-агресор.
І обов’язок закінчити війну – це обов’язок Росії, а не України. Це війна в Україні, але не війна України,– наголосив Кент.
Він запевнив, що Вашингтон постійно працює над цим питанням. Політики США намагаються завжди у належний спосіб підтримати Україну. Зокрема, у сфері оборони.
Нагадаємо, Комітет Палати представників з питань асигнувань ухвалив законопроєкт про міжнародне фінансування на 2022 рік. У законопроєкті заклали більше допомоги Україні, ніж у 2021 році.
Загалом виділять 481,5 мільйонів доларів. Це на 28,5 більше ніж у 2021 році.
Зокрема, 125 мільйонів пропонують виділити для безпекової допомоги Україні за статтею “Міжнародне військове фінансування”. Крім цього, профільний підкомітет з питань оборони ухвалив для України 275 мільйонів доларів безпекової допомоги.
А також інформацію про замороження допомоги в розмірі 100 мільйонів доларів 18 червня оприлюднило американське видання Politico з посиланням на The Washington Post. Воно нібито отримало цю інформацію з анонімних джерел.
Російські медіа одразу підхопили цю новину. Це і стало причиною скандалу та обурення в Україні.
“Це черговий фейк, який розповсюджується агентами впливу Кремля, або його “корисними ідіотами”. Адміністрація Джо Байдена, як і належить виконавчій владі, виконує закон про оборонний бюджет”, – заявив професор Манхеттенського коледжу Ігор Айзенберг.
Адміністрація надала Україні у 2021 році військову допомогу у повному обсязі 275 мільйонів доларів, передбачених цим законом.
Американські високопосадовці оперативно спростували інформацію, яку почали розганяти російські ЗМІ. Про це заявила речниця Білого дому Дженніфер Псакі, а також – радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.
Вони пояснили: 100 мільйонів, про які мовиться, резервні гроші, які Вашингтон планував використати в разі загострення ситуації на Донбасі з боку Росії навесні. Салліван наголосив, що заяви про те, що Білий дім відмовив в якійсь безпековій допомозі Україні є просто нонсенсом.
За 7 років війни США надали допомоги Україні на суму у 2,6 мільярда доларів.