Глава МЗС України Дмитро Кулеба прокоментував положення угоди нової німецької коаліції, які стосуються України та Росії.

Кулеба заявив, що позитивно оцінює ті частини коаліційної угоди, які присвячені Україні і Росії.

“Дуже чіткі формулювання щодо Росії”, – про це він говорив 25 листопада на брифінгу в Києві.

Також він підкреслив, що не очікує жодних радикальних змін чи коригування у німецькій зовнішній політиці щодо України.

“Ми не очікуємо жодних радикальних змін чи коригування у німецькій зовнішній політиці щодо України, і власне коаліційна угода це підтверджує. Там написано, що Німеччина підтримуватиме територіальну цілісність України. І дуже важливо, ми багато працювали з німецькими партнерами над тим, щоб у тексті коаліційної угоди підтвердилася підтримка євроінтеграційних прагнень України”, – сказав Кулеба.

Нагадаємо, у тексті угоди йдеться: “ми працюватимемо спільно з ЄС та його державами-членами над подальшим розвитком “Східного партнерства”. Такі держави, як Україна, Молдова і Грузія, котрі прагнуть членства в ЄС, повинні отримати змогу наближатися (до цього) шляхом послідовних реформ у сфері верховенства права та ринкової економіки”.

Також зазначається що німецький уряд продовжуватимемо допомагати Україні у відновленні повної територіальної цілісності та суверенітету.

“Ми прагнемо поглибити енергетичне партнерство з Україною, маючи великі амбіції у сферах відновлюваної енергії, виробництва “зеленого” водню, енергоефективності та скорочення викидів CO2″, – йдеться у документі.

“Що стосується питання зброї, то наша позиція залишається незмінною. Ми не бачимо перешкод для постачання зброї і зміцнення обороноздатності України з будь-якою державою світу. Немає жодних правових, політичних чи моральних обмежень для цього. Будемо спілкуватися з новим німецьким урядом і про це”, – сказав Кулеба.

Водночас глава МЗС зазначив, що стримано оцінює деякі частини коаліційної угоди трьох німецьких партій.

“Позитивно оцінюю ті частини коаліційної угоди, які присвячені Україні і Росії. Дуже чіткі формулювання щодо Російської Федерації. Стримано оцінюю частину, присвячену геополітичним енергетичним проектам, які реалізуються у Європі”, – сказав Кулеба.

За словами Кулеби, Україна хотіла б бачити чіткішу і принциповішу позицію щодо “Північного потоку-2”. Як повідомлялося, проєкт не згаданий в угоді.

“Але ми розуміємо, що коаліційна угода – це завжди певний компроміс. Будемо і надалі працювати з німецькими партнерами, з новим урядом Німеччини щодо “Північного потоку-2”, – сказав Кулеба.

На його думку, співпрацю з майбутнім очільником німецького зовнішньополітичного відомства поки рано коментувати.

Також він додав, що буде радий спілкуванню новим очільником МЗС ФРН.

“Що стосується нового міністра, то поки що є лише повідомлення ЗМІ. Думаю, зарано зараз коментувати, як складуться відносини. Але якщо це буде пані Анналена Бербок, то у нас з нею вже був контакт, ми з нею спілкувалися ще в її статусі на посаду кандидата канцлера до виборів. Я буду радий продовжити спілкування і відносини або з нею, або з будь-яким іншим очільником німецького міністерства закордонних справ”, – додав Кулеба.

Нагадаємо, 24 листопада Соціал-демократична партія Німеччини (СДПГ), партії “Союз-90″/”зелені” та Вільна демократична партія представили коаліційну угоду.

В угоді зазначається, що новий уряд підтримуватиме рух України до членства в Європейському Союзі. Також Німеччина має намір поглибити енергетичне партнерство з Україною, зокрема у галузях відновлювальних джерел енергії, виробництва водню. Кандидатом на посаду канцлера ФРН є Олаф Шольц (СДПГ).