У Києві суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Андрію Швидкому, синові депутата Київської облради від партії "Батьківщина" Миколи Швидкого, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Ходили чутки про розлучення”: Тільки погляньте на обраницю одного з найбагатших людей світу, Ріната Ахметова

Про це йдеться у сюжеті телеканалу "1+1".

Андрія Швидкого підозрюють у шахрайстві – він представлявся чиновником Мінінфраструктури і влаштовував фальшивий "розпродаж за півціни" автомобілів відомства.

Шахрай організовував цілі "костюмовані вистави", щоб обманювати своїх жертв, хвалився елітними авто і прикривався депутатським мандатом батька.

Син депутата таким чином "продав" десятки авто, зокрема своїм знайомим. Покупці віддали гроші, але придбані машини так і не побачили.

Згодом виявилося, що ні в Мінінфраструктури, ні в будь-яких інших відомствах аферист ніколи не працював.

Як зазначає телеканал у своєму сюжеті, "Швидкий обдурив людей мінімум на 4 млн гривень, поліція ганялася за ним 2 роки".

У свою чергу, в поліції повідомили, що підозрюють сина депутата в скоєнні 22 аналогічних злочинів.

До правоохоронців звернувся місцевий житель із повідомленням про те, що він віддав гроші знайомому за автомобілі, але підозрює, що потрапив у шахрайську схему. Заявник надав правоохоронцям особисті дані товариша, а поліцейські встановили, що ця людина більше року ховається від правоохоронців і може бути причетною до скоєння численних злочинів, пов'язаних із шахрайством.

Як стало відомо, зловмисник сказав своєму "клієнтові", що працює у державній установі, яка виставила на продаж списані автомобілі, і він нібито може допомогти з покупкою іномарок за ціною, значно нижчою за ринкову. Юридичну тяжбу з документами він брав на себе, але вимагав заздалегідь повну вартість автомобіля.

Оперативні працівники Оболонського управління поліції затримали правопорушника під час спроби передачі йому грошей.

Всі постраждалі розповідали одну і ту ж схему, по якій з ними "працював" затриманий. Він уникав будь-якої фіксації факту передачі грошей. З деякими "клієнтами" зустрічався для отримання готівки особисто, а з іншою частиною – домовлявся про перерахування грошей на банківську картку.

Своїм знайомим правопорушник показував автомобілі на парковці біля відомства, в якому нібито працює, але жоден із покупців так і не отримав іномарку, за яку віддав гроші. Зловмисник максимально відтягував час, а гроші витрачав на власні потреби. Після цього міняв номери мобільних телефонів та ігнорував зустрічі.

"Попередньо встановлено, що чоловік таким чином привласнив понад два мільйони гривень, а його "жертвами" стали переважно колишні одногрупники, колеги та знайомі", – повідомили поліцейські.

За даним фактом слідчим відділом Оболонського управління поліції розпочато кримінальне провадження з попередньою кваліфікацією за ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до трьох років позбавлення волі.