Глави двох обленерго підозрюються у розтраті 100 мільйонів гривень 
Національна поліція повідомила про підозру у розтраті коштів виконуючою обов'язки голови правління енергопостачальної компанії «Черкасиобленерго» та виконавчого директора АК «Харківенерго».

Про це передає прес-служба департаменту захисту Національної економіки поліції.

«Гроші виводилися в тіньовий сектор економіки через сумнівні фірми. Чиновники АК «Харківобленерго» та ВАТ «Черкасиобленерго» заздалегідь укладали договори про виконання певних обов'язків з фіктивними товариствами. Трьом фігурантам повідомлено про підозру за кількома статтями», — повідомили в поліції.

Оперативниками Департаменту захисту економіки і слідчими Головного слідчого управління Нацполиции було встановлено, що в 2015 році посадовими особами АК «Харківобленерго» (65% акцій якого належить державі) були укладені договори фінансової допомоги з підрозділами обленерго Запорізької та Черкаської областей. За інформацією слідства, у керівництва компанії не було права укладати подібні договори без попереднього погодження з спостережною радою та членами правління.

Крім того, минулого року слідчі поліції повідомили заступнику голови правління — виконавчого директора АК «Харківобленерго» про підозру за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 5 ст. 191 (Розтрата майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Суд обрав заступнику голови правління акціонерної компанії запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення 957,6 тис гривень застави, який вніс чиновник.