Після того, як журналісти зафіксували переписку в партійному чаті «слуг народу», незадоволених критикою їх проекту закону про легалізацію грального бізнесу, стало відомо про те, що представники президентської фракції думають про відставку глави НБУ Якова Смолія, який поскаржився на політичний тиск.

Фото листування в чаті зробив кореспондент «Букв». Обміну думками передувала публікація посилання на статтю про те, що після заяви Смолія була скасована угода про розміщення Україною нових 12-річних єврооблігацій.

«Міг би Смолій день і почекати. Нас … ав під кінець », – пише один зі « слуг народу». «Смолій, значить, винен … Ну-ну», – відреагував на це Микита Потураєв.

А нардеп Галина Третьякова, яка раніше заявляла про «неякісних дітей», знайшла в тому, що відбувається «слід Порошенка»:

«Смолій керований досі Гонтарєвою (Валерія Гонтарєва – глава НБУ часів президентства Петра Порошенка. – ред.). і в МВФ сидить Рашкован (Владислав Рашкован – заступник виконавчого директора від України в МВФ. – ред.), Теж про-Петін. Тому відставка Смолія – ​​політична акція “Євросолідарності”. Спроба розгойдати відносини з МВФ. Причина – Порошенко».

Нагадаємо, вчора 1 липня, глава НБУ Яків Смолій повідомив, що подав у відставку через політичний тиск.

Сьогодні, 2 липня, президент подав у Раду постанову про відставку глави НБУ.