Через стрімке підвищення рівня води в річці Дністер в найближчі дні можливе підтоплення траси Одеса-Рені, а також житлових будинків та присадибних ділянок в Біляївському районі.

Інформацію в коментарі OBOZREVATEL підтвердив одеський еколог Іван Русєв. Вірогідність підтоплення він оцінює на 70% через південний напрямок вітру.

“Імовірність підтоплення є. Якщо вітер буде попутним, північним, то вода швидко відійде до моря і повені не буде, але якщо змінить напрямок на південний – трасу затопить. Імовірність – 70%. З точки зору третьої концепції клімату, а саме його розбалансованості, можливі зливи, які будуть провокувати великі підтоплення в Одеській області. Регіон може затопити як Буковель. Одеса знаходиться на найбільш великих в світі карстових печерах, в яких є катакомби. Рівень грунтових вод зараз дуже високий, катакомби заповнені, і як тільки буде велика злива – місто затопить “, – запевнив він.

За даними басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, за 1 липня рівень річки Дністер і Турунчук піднявся на 5-10 см. Заплави уздовж Дністра заповнені водою, вона підійшла впритул до траси Одеса-Рені.