У видатного українського вченого Бориса Патона було захворювання серцево-судинної системи. Він був госпіталізований в Національний інститут серцево-судинної хірургії імені Амосова.

 

Про це газеті «Сегодня» повідомили співробітники Національної академії наук України.

Вони відзначили, що Патон вдруге за останні два тижні був госпіталізований, вчений тиждень лежав у реанімації. Похорон, очевидно, відбудуться в суботу на Байковому кладовищі.

«Справа в тому, що там покояться його рідні – батько, мати, дочка. У нього є внучка, правнук, зять. З ними буде узгоджуватися місце поховання », – розповів один зі співробітників Патона.

Борис Патон останній раз був присутній на засіданні Президії незадовго до початку карантину, але працював до останнього з дому.

Крім того, стало відомо, що Національна академія наук на перехідний період до проведення виборів нового президента очолить колишній секретар РНБО і діючий член наглядової ради державного концерну «Укроборонпром» Володимир Горбулін.

Свої співчуття на сторінках соцмереж висловив президент України Володимир Зеленський.

“Металург, інженер, винахідник, учений, викладач. Перший нагороджений званням Героя України. Академік. Геній. Легенда. Є багато слів, якими можна описати Бориса Євгеновича Патона. Однак немає таких слів, які в повній мірі могли б розкрити масштаб його особистості.

І масштаб тієї втрати, яку сьогодні зазнала наша країна. У віці 101 року від нас пішов великий українець.

Я щиро дякую долі за те, що в житті мені випала нагода особисто поспілкуватися з Борисом Євгеновичем. Це була грандіозна особистість. Важко писати про нього в минулому часі. Мої щирі співчуття родині та близьким Бориса Євгеновича.

Вічна пам’ять! “

Як повідомляє прес-служба НАНУ.

“Прощання з Б. Є. Патоном планується в суботу, 22 серпня, в клубі Кабінету Міністрів України, поховання – на Байковому кладовищі. Про час буде повідомлено додатково”, – йдеться в повідомленні.

У липні цього року, відповідаючи на запитання журналістів видання “Урядовий кур’єр” про свого наступника на посту президента Національної академії наук України, Борис Патон сказав, що буде голосувати за кандидатуру нинішнього віце-президента НАНУ Анатолія Загороднього.

“Я з вибором вже визначився: буду голосувати за академіка Анатолія Загороднього, що займає пост віце-президента нашої академії. Саме в його особі найбільш вдало поєднуються професійні та людські якості”, – розповів Патон.

На його переконання, Загородній максимально позитивно зарекомендував себе і має досвід роботи в українській науці. Патон застеріг колег від обрання на вищий пост в НАНУ людей з великими владними амбіціями, але опосередкованим відношенням до науки.

“У мене завжди викликали занепокоєння люди, які жадали влади, особливо за всяку ціну. Наприклад, ціною неслави організації, в якій вони бачать себе керівником, не маючи для цього достатньої компетенції та вміння. Як і серед будь-яких інших людей, серед вчених також зустрічаються такі , які з більшою радістю дивляться на себе в науці, ніж на науку в собі “, – сказав він.

Нагадаємо, Борис Патон помер 19 серпня 2020 року на 102-му році життя. Завдяки його винаходам людство може проводити зварювання під водою, в космосі і навіть в організмі людини. Патон більше половини свого життя очолював Національну академію наук України.