СБУ викрили масштабну корупційну схему при закупівлі засобів індивідуального захисту – чиновники Міноборони опинилися в гучному скандалі.

Міністр оборони Андрій Таран ініціював проведення службового розслідування за виявленими фактами отримання неправомірної вигоди посадовими особами одного з командувань Збройних Сил.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міноборони.

За даними попереднього розслідування, начальник управління командування Медиль спільно з офіцером медслужби однією з бригад ЗСУ, посадовою особою Державної інспекції з енергетичного нагляду та посередником вимагали від представника комерційної структури, яка займається продажем медичних масок, хабар в розмірі 1 млн грн.

Рішенням Головнокомандувача Збройними Силами України на час розслідування від виконання посадових обов’язків відсторонений ряд посадових осіб.

“Правоохоронними органами виявлено факти отримання неправомірної вигоди посадовими особами одного з командувань Збройних Сил України від учасників тендерних процедур на поставку медичних матеріалів. В рамках відкритого кримінального провадження здійснюються відповідні процесуальні дії. Рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України на час розслідування від виконання посадових обов’язків відсторонений ряд посадових осіб. Керівництво Міністерства оборони України та Збройних Сил всебічно сприяють проведенню слідчих дій в рамках кримінального провадження “, – повідомили про рішення Тарана в Міноборони.

У свою чергу Руслан Хомчак провів термінову відеоконференцію з керівництвом ВСУ. Він підкреслив, що прояви корупції в українській армії неприпустимі.

“Високу довіра суспільства до Збройних Сил неприпустимо підривати корупційними діяннями, які до того ж паплюжать світлу пам’ять полеглих побратимів”, – зазначив Руслан Хомчак.

Як відомо, за фактом вимагання хабара посадовими особами Медичних сил ЗСУ порушено кримінальну справу за ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Подробиці слідства поки не розкриваються, але в СБУ уточнили, що організаторів махінації затримали під час передачі заключній частині відкату в розмірі 600 000 гривен.