Росіяни 3 травня завдали потужних ударів по Херсонщині, внаслідок чого загинули мирні мешканці. На наступні дві доби оголошено жалобу за загиблими. Тим часом ЗСУ вже встигли помститися окупантам.
Про це одному з українських ЗМІ розповів депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань. Він додав, що з вечора п’ятниці до ранку понеділка вводиться комендантська година в місті.
Окупанти цілеспрямовано били по місцям масового скупчення людей, наголосив Хлань. Від ранку росіяни обстріляли передмістя, зокрема об’єкт енергетичної інфраструктури у Степанівці, де загинуло троє енергетиків. Об 11 годині вдарили по торговельному центру, де перебувало до 100 людей – відвідачі та працівники. Там були перші загиблі та поранені.
“Наступний удар окупанта прийшовся по залізничному вокзалу. В той момент, коли як раз формувався на відправку потяг. На вокзалі було багато людей. Один зі снарядів влучив безпосередньо у вагон. Інші – в залізничний вокзал. Також один зі снарядів потрапив в АЗС, яка розташована біля вокзалу, там сталася потужна пожежа”, – сказав депутат.
Одномоментно на привокзальну площу прилетіло до 30 снарядів, які пошкодили усе, що розташоване поруч, додав чиновник. На цьому окупанти не зупинилися і вдарили по продуктовому магазину, що розташований біля залізничних мостів в Херсоні.
“Там потужна транспортна розв’язка. Тобто окупанти завдавали ударів по тим місцям, де в той момент було найбільше людей. Це трагічний день”, – зазначив депутат облради.
Обстріли в Херсоні не вщухали до ночі, продовжив спікер. За його словами, станом на ранок 4 травня відомо про 23 загиблих – двоє людей померли в реанімації, 46 отримали поранення. Завдано значних руйнувань інфраструктури міста. Утім, українські Сили оборони не змусили окупантів довго чекати на відповідь.
Була потужна відповідь наших ЗСУ по лівому березі. Відчувалася детонація і саме тому на зараз поки немає обстрілів,
– повідомив в ефірі Сергій Хлань.
Окрім цього, як За словами воєнного аналітика Дениса Поповича, Сили оборони України тишком-нишком виграли битву за острови на Дніпрі. Все це відбувалося в тіні подій під Бахмутом.
Місцеві російські командири не доповідали про ситуацію нагору. А там такому сюрпризу не раді.
– Вони кажуть про те, що командири на місцях нібито приховали цю історію, про те, що наші перейшли на лівий берег Дніпра, і ситуацією зацікавилося ФСБ, – заявив Денис Попович.
Варто зауважити, що здолати цю місцевість не так вже й просто, бо там суцільні болота.
За словами військового експерта Сергія Кузана, на лівобережжі ведуться бойові дії, там підрозділи ЗСУ. Але там не можна розгорнути великих з’єднань Сил оборони, бо цього не дозволяє ландшафт.
– Тому ССО (Сили спеціальних операцій – Ред.) та сили нашої розвідки постійно знаходяться в глибині 7-10 кілометрів, щоб скоригувати вогонь, виявити вогневі засоби противника, і щоб наша артилерія на тому березі могла отримати координати і завдати удари по об’єктах, – наголосив Сергій Кузан.
Лівий берег Дніпра рівний і плаский, добре проглядається з правого, який стоїть на висоті. Тож на правому березі простіше й оборонятися, й наступати.
На лівобережжі росіяни не можуть виставити достатньо потужні підрозділи, щоб завадити просуванню Сил оборони. Це означає, що окупанти не мають там повного контролю.
– Саме тому, прикриваючи свою безсилість, загарбники нещадно гатять по островах і мирних кварталах Херсону, – пояснив військовослужбовець ЗСУ Андрій Підлісний. Він зараз перебуває у тому районі.
За його словами, долю лівого берега вирішує маневрова війна: зловити ворога на ротації, або зупинити безпосередньо у воді. Силам оборони вдається щодня знищувати ворожий транспорт, раз на тиждень – плавзасоби окупантів.