ВАКС ухвалив рішення взяти мера Одеси Геннадія Труханова під варту з правом внесення застави у 13 млн гривень 
 
Про це повідомив нардеп Залізняк у соцмережах. 

Таке рішення Антикорсуд ухвалив у рамках справи щодо заводу “Краян”. Геннадія Труханова взяли під варту просто під час засідання ВАКС. Термін утримання під вартою складає 60 діб. 

 
Зазначимо, що до цього вищий антикорупційний суд обрав меру Одеси міру запобіжного заходу у вигляді застави у розмірі 30 мільйонів 866 тисяч гривень. 

ВАКС таким чином частково задовольнив клопотання прокурора САП, який просив арештувати Труханова із можливістю внесення застави. 

Нагадаємо, що слідство у справі заволодіння коштами вважало, що мер Одеси Геннадій Труханов разом із іншими фігурантами справи вводив депутатів міськради в оману щодо процедури купівлі приміщень заводу “Краян”.   

У травні 2019 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура погодила змінене обвинувачення для Труханова та кількох його ймовірних спільників. Зміни стосуються суми коштів міського бюджету, якими, за версією правоохоронців, заволоділи обвинувачені. Збитки у справі Труханова зменшили зі 185 мільйонів до  92 659 282 грн. 

Також прокурор зазначив, що Труханов допускав порушення покладених на нього обовʼязків, зокрема, неодноразово пропускав судові засідання і не завжди причини були поважними. 

В САП також вказали, що Труханов кілька разів покидав Україну під час воєнного стану. 

Водночас Труханов заявив, що “продовжується політичне полювання на нього як мера міста з боку САП”.