Стан експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі погіршується. За словами лікаря політика, у нього почалися проблеми із серцем.

Медик Ніколоза Кіпшідзе назвав стан здоров’я колишнього президента Грузії нестабільним. Він також додав, що ситуація серйозно погіршується.

Кіпшідзе відвідав Міхеіла Саакашвілі у в’язниці в Руставі ввечері 3 листопада. Після цього лікар заявив, що медичні показники істотно погіршилися, а сам політик ослаб. Також за словами Кіпшідзе, Саакашвілі уже втратив 10% ваги.

Сьогодні ми отримали результати тестів та обговорили їх з консиліумом. У порівнянні з минулим консиліумом, який відбувся тиждень тому, результати стали гіршими. Президент ослаб і скаржиться на прискорене серцебиття, – заявив лікар.

За словами Кіпшідзе,  5 листопада відбудеться наступне засідання консиліуму лікарів.

Врятувати Міхеіла Саакашвілі може лише президент Грузії Саломе Зурабішвілі, помилувавши його. Однак в середу на спеціальному брифінгу вона знову повторила, що не помилує колишнього главу держави.

“Моя позиція щодо помилування колишнього президента тверда і незмінна – ні і ніколи”, – заявила Зурабішвілі.

Вона зазначила, що Саакашвілі не задовольняє критеріям політичного в’язня та невинності.

“Він з власної волі нелегально проник у країну з метою дестабілізації. Незважаючи на це і враховуючи великий інтерес суспільства, він має бути визнаний особливим ув’язненим, що вимагає від адміністрації пенітенціарної служби та влади особливої уваги до нього, вжиття всіх заходів, щоб погіршити його здоров’я не було використано для політичних спекуляцій чи дестабілізації”, – сказала Зурабішвілі.

Вона наголосила, що більше це питання не обговорюватиме та повертатися до нього не збирається.

Як відомо, у Грузії Саакашвілі проходить у кількох кримінальних справах. Представники грузинської влади неодноразово заявляли, що затримають його одразу, щойно він перетне кордон, а  29 вересня Саакашвілі таємно прибув до Грузії. Власне затримання 1 жовтня політик вважає незаконним, а обвинувачення на свою адресу сфальшованими.