Збройні сили України можуть відповісти на енергетичний терор Росії. Про це розповів Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі Радіо НВ.
«Ми можемо відповідати, і це неодмінно станеться — подальше відвоювання українських територій, деокупація на півдні і на сході. Думаю, що це було б найкращою відповіддю. Звичайно, найкращою б відповіддю було, якби ми мали спроможності завдати удари у відповідь по військових об’єктах противника. Наприклад, по військовому аеродрому в Енгельсі Саратовської області, звідки злітають бомбардувальники Ту-95 або Ту-160, по інших військових об’єктах в глибині Росії. Але ми розуміємо, що наразі у нас немає таких можливостей», — зазначив Мусієнко.
Однак, додав експерт, він сподівається, що згодом Україна все ж зможе завдавати подібні удари завдяки допомозі партнерів чи виробництву власного далекобійного озброєння.
Ще однією складовою відповіді Росії, на думку Мусієнка, має бути посилення протиповітряної оборони. А третім елементом експерт називає роботу на міжнародній арені:
«Щоб притягувати Росію і винних у тому, що сталося, посадових осіб з військово-політичного керівництва РФ до відповідальності. Але це вже справа майбутнього, якщо говоримо про кримінальну [відповідальність], а якщо ми говоримо про санкційний тиск — це справа сьогодення».
Також, В Україні не було повного блекауту після чергового ракетного удару РФ 23 листопада. Внаслідок обстрілів була порушена цілісність енергетичної системи, однак її вдалося поновити протягом доби.
Про це заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі телемарафону на каналі FREEДОМ.
– Немає жодного цілковитого блекауту. Так, була розірвана енергетична система, вона ж об’єднана в нас. Вона була розірвана на окремі частини. Протягом 24 годин її з’єднали, відновили генерацію та розподіл. Це важка ситуація, ми тренуємося з погляду виживання у XXI столітті, маючи поруч сусіда-звіра, – наголосив Подоляк.
Він додав, що Україна в будь-якому разі здійснюватиме ремонти в енергосистемі, орієнтуючись на ситуацію, а не кричатиме, що “все пропало”.
– Ситуація може повторюватись, але ми побачили, що Україна зможе з цим справлятися, – додав Подоляк.
Він також поінформував, що держави-члени Євросоюзу запропонували свою допомогу у відновленні. Йдеться про придбання додаткових частин для енергосистеми України, надання трансформаторів та генераторів.
За даними Укренерго, станом на 11:00 в Україні забезпечено електроенергією понад 70% потреб споживання. Набирають потужності українські АЕС, працюють тепло- та гідроелектростанції, теплоелектроцентралі.
За прогнозом директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, сьогодні вночі енергосистема України матиме планові потужності атомних електростанцій. Тож країна вийде на планові відключення електрики, і українці по 16-18 годин на добу матимуть світло.
Україні вже змогли пристосуватися до тяжкої ситуації та готові до складної зими, вважає радник керівника ОП
Також, На випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з масованими обстрілами з боку росії, жителів Києва переселяти не будуть, адже просто немає куди.
“Я не про емоції, а про холодний розрахунок. Тому в мене і питання – куди ж переселяти частину Києва, де у нас територія, яка знаходиться не під ракетними атаками або не втратила світло? Куди нам вивезти мільйон людей, які вже навіть змогли пристосуватися з точки зору тяжкості цієї зими. Які всі розуміють та допомагають один одному?”, — пояснив представник ОП.
За словами Подоляка, ставитися до вкрай важкої ситуації, що виникла, потрібно предметно і реагувати в залежності від подальшого її розвитку та обставин, що можуть статися, мовляв, наша держава не є інфантильною країною, котра не знає, що потрібно робити.
“А куди їхати? Ще раз питаю, куди? До Польщі всім їхати? А хто тоді в цій країні символізуватиме незламність?”, — підсумував політик.