Перший президент України Леонід Кравчук – про оновлення Верховної Ради, ненависть у політиці та майбутню опозицію.
Журналісти 24 каналу, поцікавились, у Кравчука думкою, стосовно політичної ситуації в країні.
Я думаю, що вже сьогодні можна говорити про те, що склад парламенту буде сильно оновлений. Ось я, скажімо, дивився з'їзд партії "Слуга народу". Крім Разумкова і ще кількох людей, я там нікого не знаю в політиці та на обрії громадянського суспільства. Це означає, що туди прийшли нові люди. Нові люди є й в інших партійних списках. Таким чином, можна вже зробити висновок, що умовно на 60% парламент буде абсолютно оновлений. Це, я би так сказав, оптимістична ситуація.
Також, як зазначив Кравчук, цитуємо: Скажу відверто: нові обличчя в політиці якості нам не дають. Якість дають професійні обличчя, а чи нові вони, чи не нові, визначається не кількістю зморшок на обличчі, а кількістю зморшок в голові, у мізках.
Люди вже якось механічно і захопливо кажуть: "О, скільки нових облич". Але я навіть не про це хочу сказати. Я хочу сказати одну дуже важливу річ. На мою думку, зараз керівники партій більш ретельно і відповідально підходять до відбору кандидатів у свої списки. Потрібно проаналізувати, що людина зробила, яка в неї освіта та духовно-світоглядні пріоритети і так далі. Якщо така робота буде проведена на совість, то і в нових обличчях, і не дуже в нових ми знайдемо не лише професійних, а й відповідальних і порядних людей.
Коли Володимир Зеленський оголосив про дострокове припинення повноважень цієї Верховної Ради, я думав, що ВР, враховуючи величезну цілеспрямовану політику суспільства, зрозуміє, що іншого виходу не має – треба йти на вибори і крапка, продовжив Кравчук
Я уважно читав програму президента, всі його законодавчі ініціативи там є. Це – перше. Друге. Багато цих ініціатив були і є в програмах народних депутатів і президента, який пішов – Порошенка. І тому з моєї точки зору тут не мало б бути жодних проблем. Але в даному разі спрацював не розум, а ненависть. Ненависть, що програли. Ненависть, що не змогли вистояти. Ненависть, яку не можливо вгамувати нічим… Дії депутатів зараз визначаються формулою: нехай буде гірше, аби не було краще.
Ось я чую заяви Петра Порошенка, мовляв, ми йдемо, щоб не стояти в опозиції, а брати владу. Це чисто більшовицька, наголошую – чисто більшовицька формула. Це формула Володимира Леніна, який завжди казав: "Більшовики мають взяти владу". А в демократичному суспільстві владу не беруть, а просять у народу. Порошенко ж хоче взяти. В кого? В народу? А якщо народ каже: "Я вам не даю". Що тоді? Тобто, це абсурд, це більшовицьке мислення і підходи. Тому я не вірю жодному слову тих людей, які вже відійшли, що вони дійсно хочуть зробити щось цінне, важливе і потрібне для України.