Колишній народний депутат України, а також найближчий соратник 5-го президента Порошенко Давид Жванія заявив, що Олександр Турчинов «здав» Росії Крим за вказівкою Сполучених Штатів.

Про це він розповів 21 вересня в своєму новому ролику на Youtube.

“За версією Держбюро розслідувань у втраті Криму винен (колишній президент України Віктор – Ред.) Янукович. Без сумнівів, Янукович винен в чому і в цьому теж. І я вважаю, що український суд йому виніс справедливий вирок. Але законність і справедливість переможуть тільки тоді, коли буде покарано і інші відповідальні за втрату Україною Криму. і обов’язково головний винуватець – Олександр Турчинов “, – стверджує Жванія.

Попутно він зазначив, що відповідальність повинні понести Яценюк і Порошенко, які «зробили все для того, щоб населення Криму зненавидів нову українську владу» і «приймали рішення про відключення Криму від електрики і водопостачання».

«Чому українська влада робила все, щоб допомогти Путіну захопити наш півострів? Є кілька причин. По-перше, мої подільники по державному перевороту банально боялися кримчан, не знали, що робити з регіоном, який практично поголовно їх зневажав і ненавидів. Відхід Криму зовсім не був для Турчинова, Яценюка і Порошенко тією трагедією, якої він був для всіх українців. Однак головна причина не ця – в аналогічній ситуації з Донбасом вони послали армію і збройних націоналістів. Чому не послали в Крим? Тому що США заборонили їм це робити».

Жванія стверджує, що Адміністрація Обами грала в якісь свої ігри з Путіним, і Крим став пішаком на шахівниці.

«Просто спустили команду« Не смикатися », нічого не робити. І Турчинов цю команду виконав. Це абсолютно не секрет – крім мене, про це знають десятки людей. Ніхто не приховував тоді, що Україна виконує команди з США. Вони цим навіть пишалися. Якби ДБР дійсно провело справжнє розслідування, фіналом його були б кримінальні справи проти Турчинова, Яценюка, Порошенко і багатьох інших за статтями про зраду Батьківщині, роботі на іноземні держави, втрати територій і геноциді власного народу. Ці люди вже б сиділи. Але, як бачимо, вони не сидять. Мабуть, США забороняє їх переслідувати – у мене немає іншого пояснення».

Колишній соратник Порошенка також заявив, що якби ДБР дійсно “провело справжнє розслідування”, за його підсумками були б порушені кримінальні справи проти тодішнього керівництва країни “за статтями про зраду Батьківщині, роботі на іноземні держави, втрати територій і геноциді власного народу”.

“Ці люди вже б сиділи. Але, як бачимо, вони не сидять. Мабуть, США забороняє їх переслідувати – у мене немає іншого пояснення. Хтось забороняє деякі речі і нашому генпрокурору Ірині Венедиктової, яка ніяк не може зважитися відкрити кримінальні справи по моїм заявам. Вона скаржиться, що, нібито, не може мене знайти. Я їй допоможу. Я підготував письмові заяви в правоохоронні органи – не тільки в українські. За всіма заявами, які я робив раніше, в тому числі і за обставинами здачі Криму” , – сказав політик.

Жванія додав, що його словам про вини Турчинова, Порошенко і Яценюка в анексії півострова є підтвердження.