Порошенко під час перемовин щодо врегулювання ситуації на Донбасі вже не говорить про припинення війни, про тиск на Росію. Його риторика – концентрація на процесі, а не на результаті.
Таку думку одному із українських видань висловив дипломат, експерт "Майдану закордонних справ" Олександр Хара.
За словами фахівця, Порошенку потрібна була зустріч з лідерами Німеччини і Франції, щоб проінформувати Меркель і Макрона про те, що відбувається на фронті і у відносинах з Російською Федерацією. А також про свої "неабиякі" досягнення в економічній, політичній та інших сферах. Порошенко, вважає Хара, схоже, задоволений. Тому що Меркель і Макрон не надто сильно критикували його недоліки, зокрема, в боротьбі з корупцією.
З точки досягнення миру Порошенко на зустрічі з Меркель і Макроном нічого особливого не отримав. Тому що нам постійно розповідають про перемовини Тристоронньої контактної групи в Мінську, що немає альтернативи мінським угодам і мирному врегулюванню ситуації на Донбасі. Це намагання влади піти від відповідальності і того, що треба зробити, щоб наблизити припинення війни на найбільш прийнятних для України умовах,– переконаний Олександр Хара.
Нагадаємо, 10 травня в Аахені (Німеччина) відбулася зустріч Петра Порошенка з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном. За словами Порошенка, вони обговорили "дорожню карту" імплементації мінських угод з обов'язковим залученням миротворчої місії ООН.
Глава Української держави зазначив, що як показує практика, компонент безпеки мінських угод "неможливо виконати без повноцінної миротворчій місії на окупованому Донбасі".
Також президент зазначив, що проект "Північного потоку-2" становить надзвичайно велику небезпеку не тільки для України, а й геостратегічну та оборонну небезпеку для всієї Європи. "Газотранспортна система України – один із елементів стримування агресії РФ. Україна зараз має набагато ширшу підтримку наших міжнародних партнерів у цьому питанні", – вважає Петро Порошенко.