Глава Української православної церкви Онуфрій зустрічався увечері 9 жовтня з президентом Петром Порошенко. Цю інформацію виданню "Стране" підтвердили джерела в УПЦ МП. Зустріч пройшла з ініціативи Банкової і відбулася в перший день Синоду Константинопольської церкви, яка обговорювала питання Томосу Україні.

Раніше про зустріч заявляли деякі народні депутати. Так, за словами Ігоря Мосійчука, Порошенко просив Онуфрія не починати акцій протесту, якщо Києву нададуть автокефалію за результатами Синоду в Стамбулі, Вселенського патріархату.

Як стало відомо "Стране", Порошенко дійсно порушував питання протестів. За версією одних джерел, Онуфрій на це відповів "На все воля Божа", за словами іншого співрозмовника в навколоцерковних колах – Порошенко почав грубити і підвищувати голос, через що розмова взагалі не склалась

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

У той же час, інше джерело "Страни" в церковних колах розпвіо, що питання протестів на зустрічі був взагалі не основним.

"УПЦ МП  не планувала і не буде першою влаштовувати якісь акції. Але якщо наші храми будуть атакувати, то віруючі вийдуть на їх захист. І президенту це добре відомо, а тому навряд чи б він дискутував з цього приводу, – сказало джерело. – насправді Порошенко хотів від Онуфрія дві речі. Перше – виступити від імені УПЦ з проханням до Варфоломія про Томос. Тим самим вирішити головну проблему для Константинополя, позбавивши Вселенський патріархат від необхідності спілкування з Московським патріархатом.  Друге – якщо Онуфрій не хоче просити Томос, то Порошенко його просив, щоб він хоча б не відлучав від церкви Симеона (митрополит Вінницький, який вважається близьким до Порошенка – прим.ред.), Якщо той вирішить піти до автокефалів. Але на обидва прохання було отримано відмову. При цьому друге побажання взагалі безглузде. Якщо навіть УПЦ з якихось причин не накладе на Симеона анафему, тоді це зробить РПЦ, як мати-церква. Крім того, Симеон хоч і "веде лагідну" українізацію в Вінниці, але дуже шанує канони і не піде проти церкви ", – заявили джерела в УПЦ МП.

Офіційно факт цієї зустрічі ні на Банковій, ні у православних не коментують.