Українці вже в наступному місяці будуть платити за блакитне паливо за новими тарифами. У Національній комісії в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) вже заявили: наступний крок – перерахунок вартості опалення.

В результаті в листопаді подорожчає газ, а в грудні – гаряча вода і тепло. Грядущий опалювальний сезон ризикує опинитися рекордно дорогим, – повідомляє Укроп.

Популярное: «Теперь лишить людей субсидии будет сложнее»: Юрист объяснила, что дает украинцам новый запрет

Пропозиції «Нафтогазу» взяли, а тариф будуть підвищувати частинами. Ще кілька місяців тому НАК не брав участі в переговорах з МВФ безпосередньо. Як розповідають наближені до переговорного процесу джерела, МВФ консультувався з «Нафтогазом» швидше неформально.

Минулі кілька тижнів виявилися для уряду вкрай напруженими. Місія в вересні поїхала без будь-якого результату, після чого в ЗМІ з'явилися новини про те, що «переговори провалені».

До дискусій також підключився глава НАК. Однак, як розповідає в уряді, Кабмін вже готує на 18 жовтня рішення про підвищення тарифу на 23,5% – до 8,5 грн за кубометр. Як раніше заявляли в НБУ, Україна сподівається на отримання нової програми співпраці з Фондом. Йдеться фактично про перекредитування.

Якщо діюча програма закінчується вже в наступному році, нова – триватиме два роки.