порош

Парламент прийняв цей закон 14 липня
Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про внесення змін у деякі закони України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції". Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави, передає Корупція.Інфо.

"Документ № 597-VIII від 14 липня сприятиме посиленню громадського контролю за владою, зниження рівня корупції та посилення захисту права власності, запроваджує додаткові заходи контролю за особами, які призначаються на відповідальні посади в органах державної влади і місцевого самоврядування, відновлення довіри громадян до системи влади в Україні, а також створює умови для забезпечення відкритості, прозорості та публічності влади всіх рівнів", – сказано в повідомленні.

Зокрема, законом передбачається спрощення процедури доступу до відомостей, які містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, надання вільного доступу до Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру, держателем якого є Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України.

Також закон "Про дорожній рух" доповнюється статтею 34-1, якою регулюються питання надання інформації про зареєстровані транспортні засоби з Єдиного державного реєстру.

Закон "Про запобігання корупції" доповнюється змінами про місцезнаходження об'єктів, які наводяться в декларації, а саме: назви області, району, населеного пункту, в яких знаходиться об'єкт.

Нагадаємо, 14 липня Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому законопроект №2423 "Про внесення змін у деякі закони України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції".