Екс-президента Петра Порошенка вже нічого не врятує від кримінальної відповідальності.

Про це на своїй сторінці в Facebook заявив блогер і політичний експерт Андрій Головачов. На думку політичного експерта, Захід не стане захищати від кримінальних проваджень Петра Порошенка.

Подаємо його слова в оригіналі.

Версія, згідно з якою арешт п’ятого президента України вдарить по репутації західного світу, хвалить реформи і давав кредити, не має під собою ніяких підстав. Історія вже не раз показувала, що Захід дуже просто може відректися від своїх “синів», якщо ті сильно вийдуть за межі, – пише він.

«У крайньому випадку Захід примушують якусь нещасну підмандатну територію прийняти у себе корупціонера і забезпечити його невидачу. Власне, складається враження, що Захід вже забув про Петра Олексійовича і повністю зайнятий обробкою Зеленського», – стверджує експерт.

Порошенко ніхто захищати не буде за умови, що нова українська влада продемонструє серйозні наміри на даному напрямку.

Захід просто не ризикне займатися цим. Експерт вважає, що залишається відкрите питання, чи вийде Порошенко умовити Захід допомогти з пошуком такої країни, яка б погодитися його прийняти і не видати правосуддю в Україні.

«Тут, як кажуть, порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих. Англія, наприклад, погодилася прийняти Гонтареву і ніколи її не видасть. Може і Петру Олексійовичу поталанило. Світ, адже, не без добрих людей. Точніше не без добрих країн», – підсумував Головачов.

Додамо, що запросити ввічливо Петра Олексійовича прийти і відповісти на питання слідчого – це не репресії, це вимога суспільства. Це нормальний процес.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу заявив резонер Макс Бужанський.

Коментуючи допит слідчими ДБР колишнього президента України Петра Порошенка, Макс Бужанський заявив:

«Я вважаю, що влада не повинна намагатися посадити Порошенка. Але влада зобов’язана посадити тих «активістів», які вломилися у ДБР з ціллю вчинити тиск на слідство», – підкреслив Бужанський.

Водночас він заявив, що не вважає допит Порошенка у ДБР репресіями проти минулої влади.

«Репресії – це коли 500 людей прилітають на вертольотах арештовувати Корбана, репресії – це коли журналісту Гужві підкидають мішок із грішми. Ось це репресії. А запросити ввічливо Петра Олексійовича прийти і відповісти на питання слідчого – це не репресії, це вимога суспільства дати відповіді на питання, які сформульовані чітко відповідними органами. Це нормальний процес. Сподіваюся, що всі до цього віднесуться із розумінням», – зауважив Макс Бужанський.

За словами резонера, якщо суспільство зараз ці питання не поставить, то країна повернеться до подій п’ятирічної давності.