Під час свого перебування на посаді командувача Сухопутними військами, нинішній головнокомандувач Збройних сил України, Олександр Сирський, відвідав напівоточений стабілізаційний пункт воїнів у місті Соледарі.

Про інцидент з Олександром Сирським у стабпункті розповів командир взводу в 14-му окремому полку, 3-му батальйоні «Нахтігаль» Василь Галамай, в інтерв’ю військовим журналістам та фотографам Владу та Костянтину Ліберовим.

За словами «Джмеля», у Соледарі батальйон попав у дуже вже складну ситуацію. Оборону проривали «вагнерівці». Сектор тримали п’ятеро бійців, згодом двох було поранено. Воїни відкотилися та евакуювали поранених у стабпункт.

«Кільце затягується, ми вже в такому наполовину оточенні були. Але команди кидати позиції не було. Дійшло до того, що ми були в оточенні, на місці, й противник єдину дорогу взяв під вогневий контроль, все по асфальту, ніхто нікуди не їздить вже, абсолютно. І коли ситуація вже така з напівкільцем доволі критична, комбриг доповідає постійно десь вище, приїжджають Сирський ще з якимись генералами», — каже «Джміль».

Військовий уточнив, що Сирський прибув у напівоточений штаб перед соляними шахтами. У той час військовий, який має досвід у бойовій медицині, допомагав хірургу Дарині.

«Ми працюємо, поранені кричать… І тут в один момент — все, забрали пораненого на евакуацію. І ми так: гоп, ага, і швидко треба ті калюжі крові стирати. Тому що це все просто ногами розносилось. І ми так: гоп-гоп, всі шмати, підтираємо кров, дивлюся – в калюжі стою, відходжу, рукавички, сам весь у крові, і так: фух, – чую, когось штовхнув. І перепрошую, і так обертаюся, а там Сирський з телефоном: «Це я перепрошую, працюйте». Типу, все о’кей. І далі, я так розумію, що він доповідав вищому. І от така ситуація, стикнувся, скажімо так, з головнокомандувачем, у прямому й переносному сенсі слова», — сказав військовий.

Після дводенного візиту Головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського на позиції на сході України, він повідомив у своєму каналі у Телеграмі, що «обстановка на Східному фронті за останні дні значно загострилася».

Сирський пояснив це активізацією наступу російських військ після президентських виборів в Росії.

У цих наступальних операціях росіяни використовують багато «броні».

«Ворог активно атакує наші позиції на Лиманському, Бахмутському напрямках штурмовими групами при підтримці бронетехніки. На Покровському напрямку намагається прорвати нашу оборону використовуючи десятки танків та БМП», — написав Сирський.

Другий дуже проблемний напрямок – район західніше Бахмута, де росіяни зосереджують для прориву оборони та виходу до каналу Сіверський Донець — Донбас, а далі до Часового Яру та Краматорська.

На цьому напрямку, за словами Сирського, українські вояки «буквально вгризлися в землю, стримуючи щоденні атаки ворога».

Зокрема, як розповів Сирський, завдяки не лише кількісній перевазі у живій силі та озброєнні, а також різним «мотиваційним чинникам», зокрема і розстрілам, окремі групи піхоти росіян «вийшли до мікрорайону «Новий», але були знищені ударами FPV-камікадзе та вогнем артилерії».

Головнокомандувач ЗСУ вважає, що загроза для Часового Яру є цілком актуальною, особливо, якщо враховувати, що вище російське воєнне керівництво поставило задачу своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня.

На боці росіян і суха тепла погода, «яка зробила танкодоступною більшу частину відкритих ділянок місцевості».

Все це, за словами Головнокомандувача ЗСУ, дозволяє росіянам здобувати «тактичні успіхи».

У відповідь на російські атаки найбільш проблемні ділянки будуть посилені засобами РЕБ та ППО, зазначив Сирський.

Також на цих напрямках будуть поповнені запаси дронів, і використовуватимуться резервні засоби.

Із висновків Головнокомандувача за два дні на фронті – треба нарощувати кількість «високотехнологічних безпілотних систем різного призначення з підготовленими операторами», а також вдаватися до «асиметричних дій».