Робити висновки про опубліковану у тексті закону "Про Вищий антикорупційний суд" норму, згідно з якою апеляції у справах НАБУ, які вже надійшли в суди, будуть розглядати в судах загальної юрисдикції, а не в антикорупційному суді, можна тільки після оприлюднення закону на сайті парламенту. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив заступник голови комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, позафракційний народний депутат Борислав Береза, передає Корупція.Інфо

"Незважаючи на те, що президент підписав закон, на сайті Верховної Ради досі висить тільки проект. А обговорювати інформацію із законопроекту некоректно. Потрібно дочекатися, поки підписаний закон про антикорупційний суд опублікують на сайті Ради, і вже тоді говорити про "зраду". Але згідно із законопроектом, апеляції у справах НАБУ можуть розглядати і суди загальної юрисдикції, і антикорупційний суд", – сказав нардеп.

Він не відкидає, що цю норму передбачили, оскільки створення антикорупційного суду займе певний час.

"Із процедурою передання справ, які вже розглядають у суді, я ще не ознайомлений. Але потрібно враховувати, що антикорупційний суд поки ще не створено. Думаю, саме тому передбачено апеляцію в судах загальної юрисдикції. Але коли антикорупційний суд почне свою роботу, справи НАБУ будуть розглядати саме там", – резюмував Береза.Популярне: "Збільшаться вже в липні": Нові пенсії і прожитковий мінімум. На скільки зростуть виплати, та що потрібно знати

7 червня Рада ухвалила законопроект про антикорупційний суд у другому читанні. В остаточній редакції закону зазначено, що Вища кваліфікаційна комісія суддів зможе подолати недопуск кандидата в судді, якщо заручиться підтримкою трьох із шести міжнародних експертів. Згідно із законом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.

Фахівці Міжнародного валютного фонду проведуть аналіз ухваленого закону щодо його відповідності досягнутим домовленостям, заявив 7 червня голова постійного представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман.

11 червня президент України Петро Порошенко підписав закон про "Вищий антикорупційний суд".

У Центрі протидії корупції і Transparency International закликають виправити норму про апеляції у провадженнях Національного антикорупційного бюро, яку опубліковано у тексті закону "Про Вищий антикорупційний суд" у газеті "Голос України". Згідно з цією нормою, апеляції у справах НАБУ, які вже надійшли в суди, будуть розглядати в судах загальної юрисдикції, а не в антикорупційному суді.