Лікарі та медичні експерти звернулися до українців із закликом зробити щеплення від грипу, аби ще більше не погіршити епідеміологічну ситуацію в період пандемії COVID-19.

Крім того, як повідомляється у сюжеті “Фактів ICTV”, нікуди в країні не поділася й загроза таких хвороб, як кір, кашлюк та поліомієліт. Відтак вакцинація від них також конче необхідна.

“Коли буде епідемія грипу, це буде масова захворюваність, відповідно, імунітет людей буде ослаблений і тоді може скоріше і важче протікати коронавірус. Буде більша активізація його, буде більша кількість хворих”, – попередила про небезпеку сезонних захворювань педіатриня Оксана Гайдукевич.

Показово, що у 2019 році від грипу вакцинувалися приблизно 300-400 тисяч українців. Цьогоріч МОЗ хоче збільшити показник до 1,5 млн і закупити за державний кошт вакцини для груп ризику. Передусім йдеться про лікарів та вчителів. Решті ж охочих доведеться придбати препарат власним коштом. Аби вакцини на ринку було вдосталь, з постачальниками домовляються. Але поки замовили мало.

“Наскільки я розумію, цього року таких вакцин від грипу буде десь 700 000 доз. Тому я дуже раджу всім поквапитися, вчасно вакцинуватися”, – наголосила медична експертка дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ Катерина Булавінова.

Нагадаємо, у Центрі громадського здоров’я запевнили, що в Україні до епідсезону 2020-2021 років буде поставлено 665 тисяч доз вакцин від грипу чотирьох видів. Загалом українці зможуть отримати вакцини двох видів – тривалентну і чотирьохвалентну. Експерти наголосили, що вакцинація – кращий спосіб профілактики сезонних захворювань.